| gina2383 a întrebat:

A mai visat cineva ca avea rochie de mireasa neagra? Dacă da... Când? Nu prea sunt superstițioasa dar... m-Am trezit acum cu o curiozitate!

1 răspuns:
| RainmakerX a răspuns:

Buna! Hai sa ne facem intelesi. Atunci cand dormi creierul tau inca lucreaza. Acesta proceseaza informatiile pe care i le-ai in timpul zilei.
Visele sunt plasmuiri ale imaginatiei tale si ale unor lucruri pe care le-ai vazut candva.
Daca te gandesti mult timp la ceva anume in decursul unei zile cel mai probabil vei visa acel lucru. Este ca si atunci cand visezi morti. Iti aduci aminte de ei si ii visezi fara sa vrei.
De asemenea,daca patesti ceva atunci cand dormi (de exemplu te zgarii in ceva) exista posibilitatea ca mintea ta sa conceapa un vis (fie el fictiune) care sa explice acel fenomen. De aici apar unele cosmaruri si idei despre fantome,evident, toate eronate.
Nu este necesar sa te gandesti la ceva pentru a-l visa. Este suficient sa vezi ceva minuscul pe strada... poti sa visezi acel lucru mic, chiar daca nu l-ai vazut pentru mult timp.
Poti sa visezi un lucru pe care l-ai vazut in urma cu foarte mult timp, nu conteaza...
Atunci cand dormi mintea ta creaza un fel de scenete cu informatii pe care le-a cules sau le-a dedus, informatii primite de la tine.
De obicei acestea sunt eronate dar totul pare foarte real.
http://www.viitoaremireasa.ro/......l_1251.jpg
Dupa cum vezi, rochiile negre de mireasa exista deja deci nu ar trebui sa fie vreun semn sau ceva daca asta crezi.
Cine stie poate ai vazut pe cineva la televizor sau chiar la un restaurant mai demult si s-a intamplat sa visezi chiar acum acest lucru.
Mintea iti concepe un vis din lucruri luate la intamplare deci orice este posibil. Daca te gandesti mult la un lucru ai sanse mult mai mari sa il visezi.
Cam asa stau lucrurile.

Daca vrei sa nu-ti mai amintesti ce ai visat atunci uite o solutie usoara.
Dormi cu perdelele/draperiile trase (ca sa intre lumina soarelui ) iar atunci cand te trezesti sa te uiti pe geam la acea lumina. Nu iti vei mai aminti nimic sau daca iti vei aminti va fi ceva lacunar care nu te va afecta in vreun fel.
Visele sunt doar plasmuiri ale imaginatiei noastre si nu au vreo semnificatie aparte! Nu ne pot influenta viata intrucat ele reprezinta doar reprezentarea unei actiuni (fie ea reala sau imaginara) din perspectiva gandirii noastre.
Repet, visele nu ne influenteaza viata doar ca au existat de-a lungul timpului si coincidente prin care un lucru care a fost visat s-a indeplinit. Asta inseamna ca ai dedus oarecum ce se va intampla, nimic mai mult.
Este parerea mea, nu am vrut sa insinuez ceva. Fiecare crede ce vrea.
Iti doresc o zi placuta in continuare!

-Blytz-