| CllaraCllary a întrebat:

A si imi dati ceva sfaturi de intregrare? Sunt de o luna nouua in clasa si nu m pe nimeni cu care sa vorbesc toti vorbesc unii cu altii ca si cum au "grupuri" si desi discutam pe aceiasi tema si vorbesc si eu acolo nimeni nu pare sa isi dea sema ca exist si fac glume dar nu ma pot integra incerc sa fiu eu dar nimeni nu baga de seama:I nu stiu ce sa fac:I ma simt inutila:Ima apreciaza profesorii cat de cat, sunt un copil constiincios dar vreau ca si colegii sa faca asta [sa ma aprecieze ](colega mea de banca e tot din clasa din care vin eu)

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Stai linistita! Si eu am patit asa. Nu incerca sa iesi in evidenta si nu grabi lucrurile. Daca profesorii te apreciaza incet, incet o vor face si colegii. Acum este perioada in care te observa.