| corina_4591 a întrebat:

A-ti avut vreodata senzatia de deja-vu? Cum explicati fenomenul?

Răspuns Câştigător
| iri a răspuns:

Cand eram mai mica aveam de mai multe ori ca acum aceste senzatii. Atunci credeam ca numai eu am parte de asa ceva, dar vad ca nu e asa tongue Si ma bucur, deoarece credeam ca o sa iau razna... ma rog.
Probabil avem aceste senzatii deoarece in trecut am trait niste momente carora nu am acordat mare atentie si nu ni le amintim prea clar, sau pur si simplu am auzit pe cineva vorbind despre o anumita situatie in care mai apoi ne aflam noi pentru prima oara, si totusi avem senzatia ca acest lucru s-a mai intamplat odata. Datorita memoriei se intampla acest lucru si din cauza ca din memorie cu timpul se sterg informatii, date. Acest timp poate fi atat scurt cat si lung.

4 răspunsuri:
| Cryssy a răspuns:

Am avut. Dar nu ma pricep sa explic. sad

| anka a răspuns:

Da. Realizez cateodata ca am mai trait exact acelasi lucru in exact acelasi loc si imi place senzatia chiar daca nu pot sa o explic. Uneori mi se intampla sa visez acelasi vis de mai multe ori. Cel mai tare lucru e cand visez si visul se concretizeaza dupa un timp.

| viatadecacatt a răspuns:

Da am avut si ma simt asa ciudat incerc sa imi amintesc momentul cand mi s-a mai intamplat odata acel lucru insa nu imi amintesc si parca ma si oftic, dar intr-un final uit de acel moment si mi continui treaba pe care o am la momentul alahappy

| fefe_9932 a răspuns:

Da si de la un timp incep sa am mai des e ciudat chiar azi am avut unul :d