| anonim_4396 a întrebat:

A zis o fata, k face 20 de ani si ca isi schimba PREFIXU pe care l-a avut 10 ani. ce vrea sa zica cu asta? prefixu big grin

Răspuns Câştigător
| AromaTha a răspuns:

Adica trece de la 19 la 20... ''se schimba prima cifra de la varstahee hee'' asta vrea sa zicatonguehappy

| anonim_4396 explică (pentru AromaTha):

Aa..pft laughing ai dreptate tongue nu mi-am dat seamahee hee

3 răspunsuri:
| AnnDra20 a răspuns:

Prefixul. adica isi schimba prima cifra din an. de la 19 la 20... La romana prefixul si pune inaintea cuvantului, de aici vine. happy

| McCharge a răspuns:

Prefix-ul? S-o muta in alta tara si isi schimba numarul de telefon daca e pe fix nu mai zici 021 pe mobil fara 07(Orange, cosmote, Vodafone).happy PLZ fundita