| bigsy a întrebat:

Accentul cade intotdeauna pe o vocala? funda! NU E TEMA happy

4 răspunsuri:
| InuIo a răspuns:

Nu intotdeauna. De exemplu in cuvantaul "copii"[Eu am facut mai multe copii fisei] accentul cade pe "o".

| ÉrotiqueConseils a răspuns (pentru InuIo):

Ba da, accentul cade ÎNTOTDEAUNA pe o vocală.
„O" din cuvântul „copii", este vocală rotunjită.
Baftă!

| bigsy explică (pentru InuIo):

Co-pi-i. o este vocala pentru ca este una singura in silaba.ha!

| InuIo a răspuns (pentru bigsy):

Sincer nu eu am raspuns. O mai las pe o colega sa intre cand vrea pe contul meu dar nu prea am ce astepta de la ea. Sincer nu stiam ca e vocala rotunda dar n-am obiceiul sa raspund daca nu sunt sigura.