| Lauralauratrusca a întrebat:

Acum aproximativ 5 luni de zile am cunoscut un barbat, cu care se preconiza, speram si asa parea ca voi cunoaste linistea si dragostea de care aveam atata nevoie. Nu a fost bine decat maxim o luna de zile. Mi-a promis fel de fel de lucruri, pe care nu le-a onorat (lucruri ce tin de alta natura, nu de relatia noastra de dragoste). Cand am aflat ca m-a mintit cu o chestie mi-am strans lucrurile si am plecat de la el.Am inceput sa-l amenint, ba chiar i-am facut rau fiinda aveam cu ce (el are o firma si siu destul de multe dedesupturi).

La o luna dupa despartire, ne-am vazut sa ne plimbam si dupa inca o saptamana l-am rugat sa ma gazduiasca in calitate de colega de apartament (eu dorindu-mi sa fiu din nou cu el). La o saptamana am avut o discutie cu el in care i-am spus care-mi sunt trairile si ce-mi doresc de la el si mi-a spus ca nu stie, ca a cunoscut pe altcineva care la primele discutii a parut ok, dar ca acum nu i se mai pare cine stie ce dar ca e derutat, ca-i place de mine ca are ce discuta cu mine, dar raul pe care i l-am facut intentionat nu i da pace si nu-l lasa sa traiasca gandinsu-se ca oricand eu pot reactiona la fel.I-am replicat ca oricine, dupa un timp te poate dezamagi. A fost ferm pe hotararea lui
L-am rugat doar sa incercam se ne apropiem si nu a vrut, motiv pentru care mi-am strans lucrurile si am plecat din nou.
Mi-am dat seama ca nu trebuiesa plec si la doua zile l-am rugat sa ma lasa sa revin. DUpa 2-3 zile si figurile aferente m-a primit tinand sa precizeze ca a cunoscut pe cineva etc.
Am mers pe aceeasi linie spunandu-i ca nu ma pot opune si ca il sfatuiesc sa-si urmeze inima.
Sunt de o saptamana aici, m-am culcat cu el si de vineri nu a venit acasa (pretinzand ca are foarte mult de lucru la firma- oricum firma este in impas).
Avsn in vedere cele expuse mai sus, ce sa fac sa mi-l apropii. ce ma sfatuiti?

4 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Esti sigura ca nu joaca la cacealma? sau poate s-a pus ispre cu cineva sa te faca sa suferi? Eu zic sa nu cazi de fraiera in fata lui. SPunei-l clar "Sunt femei,tu barbat.Dar asta nu iti dreptu sa iti bati joc de mine,eu te intreb ultima oara daca vrei sa fie ceva serios intre noi, dar gandeste-te bine, ca numai vin inapoi.Ce jocuri ai facut, sa ma faci sa sufar, treci peste.MI-am invatat lectia.ACum te las cateva zile sa te gandesti ce vrei sa faci cu viata ta, Sau 'a noastra' " ii dai 2 3 zile sa se gandeasca, astepti o sa te sune.Si in functie de raspuns iti urmezi viata.Succeskiss

| express11 a răspuns:

Nimic.are pe altcineva daca nu a mai venit acasa si a preferat sa petreaca, sfarsitul de saptamana cu altcineva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te sfatuiesc sa mai lasi din orgolii si santaje si sa discuti problemele care se ivesc pe parcursul unei relatii, probabil ca vreodata si tu o sa gresesti sau o sa minti, cum ti-ar place sa reactioneze cel de langa tine? prin razbunare?

| Miki1999 a răspuns:

Ar trebui să-i laşi spaţiu, să arăţi că nu-ţi mai pasă de el să pari indiferentă.Fă-te că te vezi cu altcineva asta o să-l facă gelos dacă te place sau chiar iubeşte.