| Laurosa a întrebat:

Acum ceva timp am visat ca mi-a murit verișorul pe care îl iubesc foarte mult. Aseară am visat același lucru. Ce poate însemna asta?

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu toate visele au o semnificație specială, cu referire la viața în stare de veghe.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

La fel cum am raspuns si aici: https://www.tpu.ro/go-to-answer/18031668/

Creierul a intrat pentru inceput in faza NREM, si asa a inceput somnul definit ca superficial si apoi somnul adanc sau profund. Aceasta parte tine cam 100 minute. Apoi vine faza de REM, cam 10 minute. :D
Iar apoi, dupa aceasta parte a somnului, ai inceput sa visezi cele descrise de tine. Atat si nimic mai mult.

Nu inseamna absolut nimic si nu o sa insemne, doar daca tu iei o decizie pe baza acestui lucru si iti influenteaza cumva alegerile, la fel cum s-a intamplat si acum, pentru ca ai pus aceasta intrebare.

Tu, ca orice al om, visezi poate chiar mai mult, dar nu iti aduci aminte, si totusi acele vise nu le constientizezi. Iar cu acestea ce se intampla? Iti influenteaza cu ceva viata? Nu :D
Daca ai fi uitat acest vis, lucrurile se intamplau exact la fel si nu puteai schimba nimic, indiferent ce s-ar fi intamplat. Deci nu are nicio semnificatie in sensul asteptat de tine. Este doar un vis.

Numai bine! ^_^

| Celcestietot a răspuns:

Ca ai visat.

| SilentRain a răspuns:

Nimic

Eu tot viseaz că mă inec constan, o sa dorm cu vesta de salvare pe mine
https://ro.m.wikipedia.org/wiki/Vis

| raMLesS a răspuns:

Inseamna ca te-ai gandit la asta.

| Apokales a răspuns:

Inseamna ca ai griji si interpretezi lucruri fara sens doar ca sa oferi insemnatate vietii asa cum avem cu totii boala asta. Daca visai un unicorn ce calatoreste catre infern, un nonsens, tot i-ai fi gasit un sens.