| Himera a întrebat:

Acum, in pragul batranetii, am facut varsat de vant. Imi vine sa rad si sa plang de ciuda. As vrea sa aflu cat mai multe detalii despre boala : cat trebuie sa stau in casa, o sa se agraveze din ce in ce mai mult? (azi e a doua zi, si am bube pe fata, gat, piept, abdomen si dau semne de aparitie si pe picioare)
De asemenea as vrea si sfaturi despre cum mi-as putea anima viata din captavitate din perioada asta. (in afara de activitatea de a-mi pipai bubele si a le numara)
Si inca ceva: ce pot sa fac pentru senzatiile oribile de mancarime si arsura?

3 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

Wow, naspa dar asta e... uite aici ceva sa citesti!
http://kidz.garbo.ro/......ptome.html
http://www.preferatele.com/docs/medicina/5/bolile-copilariei--r22.php
Insanatosire grabnica!

| Adelin16 a răspuns:

Iti trece intr-o saptamana

| kracadille a răspuns:

Ar trebui sa stai minim 15 zile ca boala sa nu se agraveze si sa nu o dai la nimeni.Niciodata sa nu rupi bubele, deoarece ele vor ramane pe piele, ca cicatrici