| Caood a întrebat:

Acum sunt a 8-a.In clasele mici ma descurcam foarte bine de la începutul semestrului clasei a 5-a nu mai pot sa ma concentrez la teste greșesc aiurea și am note combinate mulți de zece câțiva 9 și rar 8 și 7 dar e foarte slab pentru mine ca la teza am greșit aiurea și iau o nota mică. Învăț îmi dau silință și vreau la un liceu umanist. La liceul umanist se face matematica? Și eram cea mai buna tot timpul dar nu mai e așa nu știu ce sa fac. Ma descurc foarte bine dar la teste-teze ma pierd complet aproape leșin. Notele contează chiar așa mult? Adică media anuală am avut-o gen 9.50-9.70. Nu știu ce sa fac

3 răspunsuri:
| 445hash231 a răspuns:

In clasa a5-a mereu imi iesea totul bine...Mi-am dat silinta pana la epuizare, iar in clasa a6-a deja nu mai puteam nimic...
Nu stiu de ce... Suntem in aceeasi situatie

| Caood explică (pentru 445hash231):

Știu dar la teste eu știu dar îmi pierd concentrarea nu știu ce se întâmpla cu mine. Nu sunt un elev deloc prost. Îmi dau silință la fiecare materie. sad

| 445hash231 a răspuns (pentru Caood):

Incearca sa fii calm si sigur vei reusi. Citeste-te carti care te relaxeaza! in fiecare seara bea lapte cald/ceai de tei cu musetel...