| depression17 a întrebat:

Administratorul site-ului de ce nu isi face treaba si nu blocheaza utilizatorii troli care dau raspunsuri arogante si la caterinca? De exemplu Violeta, siera, anonimul, mosoti

Răspuns Câştigător
| LordCristobal a răspuns:

Anonimul a fost blocat de multe ori de pe site si de fiecare data a aparut pe TPU sub alta forma ca ciuperca dupa ploaie.
Siera si Violeta comenteaza aiurea de multe ori si sunt puse mereu pe cearta practic nu aduc nicio influenta pozitiva pe acest site.Si pe mine ma mira cum de nu sunt blocate sau suspendate dar cel mai probabil au pile la admina.
Mosoti nu mi se pare un user rau si in multe situatii da sfaturi bune si folositoare.Sa trimiti totusi postarea unde l-ai considerat pe Mosoti arogant.
Si pe lista ta i-as mai adauga pe urmatorii:Holiday, Cristi din Bucuresti.
Si oricum blocarea lor e o solutie pe moment pentru ca o sa isi faca alte conturi si o sa reapara pe site.
Cea mai buna solutie impotriva lor e sa ii combati cu raspunsuri intleigente si sa le raportezi comentariile rautacioase.

| suntserios a răspuns (pentru LordCristobal):

Cum combati pe Violetta si pe CristiDinB cand ei dau ingore prima data cand sunt contrazisi cu raspunsuri argumentate?

| LordCristobal a răspuns (pentru suntserios):

Buna sesizare.

12 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Dacă nu iti convine intra pe alt web site simplu

| LordCristobal a răspuns (pentru RAY):

Urat raspuns ai dat.
Omul a sesizat o problema la TPU si tu ai dat un raspuns de doi bani.

| RAY a răspuns (pentru LordCristobal):

Mossoti nu da răspunsuri aiurea, sierra e satirică, violeta răspunde sa faca puncte, anonim trăiește din fantezii, eu am propus asta ca pe o soluție, exista si grupuri de Facebook mai bune ca liber cugetători

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai facut report la raspunsurile aiurea?

| dullcat a răspuns:

Buna intrebare. Dar nu mai poti face nimic dupa ce primesti block de la ei. Pentru ca nici raspunsurile sau prezenta lor nu iti mai apare aici. Sta cineva sa dea log out si sa faca capturi de ecran, pentru a trimite email? Ma indoiesc.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Simplu: fac mult trafic laughing

Sierra a fost raportată și pentru jigniri, și pentru voturi abuzive, și pentru răspunsuri irelevante de o grămadă de useri - prin email, la admină, nu doar aici - și nu a luat nici măcar o suspendare temporară.

Violetta se ceartă cu copii de 12 ani, îi jignește, e vai de rudele ei decedate, pe lângă faptul că dă foarte multe răspunsuri eronate.

Uneori mă întreb dacă astea două sunt experimente AI.

Dar cu Mosotti ce ai?

| CostinAlamariu a răspuns:

Susțin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu consider ca adminul site-ului isi face destul de bine treaba, mai ales cu trolli. Violetta are intr-adevar o fire mai directa de a da raspunsuri, dar nu cred ca o face cu intentii rele, asa e firea ei, mai incisiva, noi trebuie sa alegem doar ce e bun din raspunsurile ei.
Mosotti da raspunsuri destul de bune, deloc arogante sau la caterinca.

| dullcat a răspuns (pentru anonim_4396):

Really?,,Duamna'' mi-a creat o impresie cat se poate de antipatica, cand am remarcat-o acum cateva luni : i-a zis unei fete sa slabeasca in zona intima, ca e grasa, fiindca altfel o va parasi iubitul. Alteia i-a zis ca e o catea slabanoaga si alte insulte. Ce fel de femeie de 60 de ani vorbeste asa cu adolescente?

| depression17 explică (pentru dullcat):

Sunt complet de acord, se mai si lauda ca o duce bine acolo in Australia