| MistarGoGu a întrebat:

Afiliere AdSense sau sponsori *( reclame externe ) pentru un canal de YouTube? Ce este mai rentabil financiar avand in vedere " picaturile " de la reclamele Google peste care multi sar!
Mai merita efortul, filmarea, editarea pentru un canal YouTube?

1 răspuns:
| goguPatent a răspuns:

Cum sa nu merite efortul?
Sunt oameni care fac enorm de multi bani si traiesc doar din asta.
Dar bineinteles trebuie sa faci bine ce faci si sa ai rabdare.

Nu conteaza cati sar reclamele, tot vin bani frumosi si din Adsense.

Ideal e bineinteles combinatia intre cele doua