| AvalohAlyn a întrebat:

Ai avut momente de cumpana in viata? Cum ai trecut peste ele? Consideri ca esti un norocos ca traiesti?

Răspuns Câştigător
| Awndre a răspuns:

Bineinteles. Fiecare om are momentele lui grele in viata, in care ai senzatia ca totul ti se intampla mereu numai tie, si ca nimic n-are sens in viata ta. Cum am trecut? pur si simplu, mi-am zis ca viata e frumoasa asa cum e, cu bune, cu rele. Imi ziceam in minte citatul asta : "Cand Dumnezeu inchide o usa, are grija sa deschida alta" si de cele mai multe ori deschide mai multe, nu una. Trebuie sa privesti partea buna a lucrurilor oricat de grea ar fi situatia in care de afli. Da, ma consider norocoasa ca traiesc si pentru ca sunt sanatoasa. In fiecare zi sunt recunoscatoare(de fapt incerc sa fiu) pentru ceea ce amhappy

5 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Sigur ca am avut astfel de momente. Toti oamenii au avut, au si vor avea. Dar, stii cum e, numai cei tari razbat (sau reusesc). Cum preferi, sa fii printre cei tari sau printre cei slabi? Sunt convins ca vei alege prima varianta. Oricum ai lua-o, tot asta e bine sa alegem; fie ca esti ateu, fie ca esti religios. Un ateu stie ca selectia naturala ii impinge inainte numai pe cei tari (sau mai bine adaptati). Un religios, gaseste si el ceva asemanator observand personajele biblice. Noe, de exemplu, desi era luat in ras de toti cei din vremea sa, a perseverat si... unde a ajuns? Nu numai ca a supravietuit unei mari catastrofe, dar a si trait o viata foarte lunga.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am avut dar nu prea ma simt norocoasa ca traiesc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,am avut.Si da, ma consider.Deoarece consider ca putem face orice cu viata noastra, si cu putina istetime si viclenie, poti reusi sa obtii ce iti doresti in viata happy

Răspuns utilizator avertizat
| BeStMaN a răspuns:

Ciudata intrebarea