| sorin a întrebat:

Ai avut vreodata in viata o cumpana/un obstacol? Cum ai trecut de el?

Răspuns Câştigător
| yadora a răspuns:

Analizeaza f bine situatia si incearca sa vezi toate posibilitatile de rezolvare... dar gandind la rece si nu emotional; apoi cu rabdare si perseverenta vei reusi sa treci cu bine; dar si cu o vointa de fier, altfel stai si-ti plangi singur de mila si nimeni nu o sa te ajute.

7 răspunsuri:
| Antrax a răspuns:

Nu m-am agitat totul trece odatalaughing

| yanny`s a răspuns:

Trece cu ochii inchisi si cu mintea deschisawinking

| MisterKat a răspuns:

Salut! Fiecare dintre noi am avut cumpene/obstacole in viata, fie ca vrem sa recunoastem fie ca nu... Mi se pare un gest stupid, infantil sa spui ca nu ai avut obstacole/cumpene in viata. Fara ele viata ar fi plictisitoare, monotona, nu ar avea culoare. Eu am trecut cu optimism peste ele, incredere in fortele proprii asa e cel mai bine, daca te plangi si iti plangi de mila si astepti sa se rezolve problemele, nu obtii nimic. Trebuie sa lupti si sa fii optimist pentru a trece peste probleme!
O zi buna!
Daniel.

| domidoc a răspuns:

Trecand peste el.

| andreea89 a răspuns:

In tot ceea ce fac intampin obstacole, dar intotdeauna am trecut peste ele nici eu nu stiu cum. de fiecare data cand vreau sa fac un lucru... obstacol... dar am un noroc chior pentru ca pana la urma nici nu-mi poate sta in cale si reusesc tot ce mi propun chiar mai bine decat ma asteptamtongue

| nu conteaza_8511 a răspuns:

Am avut.Cred ca fiecare om are.Nu pot sa-ti spun despre ce e vorba concret pentru ca e o intrebare prea personala.Am trecut foarte greu, dar am trecuthappyDesi am doar 18 ani, am avut multe probleme pana acum.Eu am reusit sa trec incercand sa nu ma izolez si sa ma comport normal. Din pacate nu am spus nimanui de problema mea si am incercat sa trec singura peste. Cel mai important e sa nu te gandesti ca nu ai sa treci niciodata peste problema ta! TREBUIE SA FII OPTIMIST! Si inca ceva...nu uita ca toata lumea are probleme si nimeni nu are viata perfecta! O viata frumoasahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce -a mai mare cumpana esta ca nu pot fii cu barbat pe care il iubesc si nu pot fii fericita