| chiftelutacrocanta a întrebat:

Ai in viata ta oameni care iti complica viata si gandirea si care nu te inteleg nicicum?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca toti avem. Oricat le-as explica astfel incat sa inteleaga, nu vor sa accepte, asa ca nu ma mai obosesc. Stii vorba aia:" Spune ca ei si fa ca tine." Nu te lasa influentat si manipulat de nimeni, fara voia ta, ai dreptul la propriile decizii si esti liber sa le aplici.

4 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Tot timpul întâlnim astfel de oameni, dar fiecare își poarta propria sarcina. Ii asculți și mergi mai departe. Ești politicos cu ei, dar nimic mai mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, și cred ca toți avem astfel de oameni în viata noastră. Oameni care par a fi importanti, iar noi ținem cont de părerile lor care poate nu ne fac noua bine, dar le fac lor și noi ne lăsăm pe noi pentru ei, iar apoi descoperim ca nu au habar ce a însemnat asta pentru noi. Ăștia sunt oamenii care ne complica viata și gândirea degeaba și care oricum în final nu ne înțeleg.

| Cinevacatoatalumea a răspuns:

Ei nu vor sa ma inteleaga.

Răspuns utilizator avertizat