| anonim_4396 a întrebat:

Ai patit vreodata sa vrei sa devii mai sociabil dar sa fii mereu dezamagit?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am,si încă câte.
Dar de la mine.Nu de la altii.

16 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Nu.

| RAY a răspuns (pentru danbnz):

Norocosule

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Am,si încă câte.
Dar de la mine.Nu de la altii.

| Sofer a răspuns:

Dezamagit cateodata dar tin capul sus si nu ma las doborat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu nu ai pretenții deloc sau?

| Nimeni10 a răspuns:

Desigur eu, de 22 de ani am rămas la fel, si cred ca voi fi așa pana mor

| RAY a răspuns (pentru Nimeni10):

Mereu dezamagit?

| Nimeni10 a răspuns (pentru RAY):

Singurul meu regret e ca nu am încercat sa vb cu fete pentru ca multe ma plăceau dar eu fraier nu mi-am dat seama, iar acum ma uit la alții cum le plimba.
Iar cu lumea in general am încercat sa ma
Împrietenesc cu mulți dar m-au luat de prost, luat la mișto.

| RAY a răspuns (pentru Nimeni10):

Si acum mai încerci sa te împrietenești sau te-ai resmentat?

| Nimeni10 a răspuns (pentru RAY):

Fără succes, eu am ajuns la concluzia ca prieteni ții faci de mic copil începând de la grădinița, iar liceu se zice ca acolo vei avea primul sărut, dacă eu am fost mai sălbatic si m-am maturizat târziu, e cam pa, problema e ca am decăzut psihic, nu mai văd soluții

| RAY a răspuns (pentru Nimeni10):

Dar ai vrea sa vb cu cineva?

| Nimeni10 a răspuns (pentru RAY):

Cunoștințe am, dar in ultima vreme nu mai vreau sa vb cu nimeni

| RAY a răspuns (pentru Nimeni10):

De ce?

| Nimeni10 a răspuns (pentru RAY):

Depresie

| Andrei0G a răspuns:

Mereu o pățesc, dar măcar am vreo 2 prieteni care nu m-au lăsat încă și ne cunoaștem de mult.

| ciocolatamaruie4 a răspuns:

Cu totii trecem prin astfel de momente. Dezamagit devii atunci cand ai așteptări.
Incerc sa nu imi mai fac iluzii. Dar si cand esuez in asta, sufar in interior vreo cateva zile, iar dupa ma plictisesc si revin la normal. laughing
Poti sa fii sociabil cu toti, dar deschis cu putini. Atunci cand ma simt dezamagita, realizez ca am fost prea deschisa sufleteste cu acei oameni. Ofer, iar in schimb nu primesc nimic. De aici rezulta si dezamagirea mea. Ce fac? Ma distantez putin cate putin pana revin la normal.
Oamenii sunt temporari in viata. N-are rost sa ne consumam atat de mult pentru ei.
Daca esti mereu dezamagit, este vina ta. Tu esti singurul care poti gestiona aceasta stare. Daca esti trist, tu iti dai voie sa fii astfel. Ce-ar fi sa mai treci si pe langa toate cele ce se intampla, ci nu prin ele?