| anonim_4396 a întrebat:

Ai prefera sa ai un milion de dolari sau un milion de prieteni? thinking

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

1 milion de prieteni si le cer la toti cate un dolar!

113 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Cred ca prima varianta e mai convenabila in cazul tuturor happy

| goguPatent a răspuns:

Ce mama masii sa faci cu 1 milion de prieteni?

| mgtow a răspuns:

Milionu de dolari. Prietenii sant de fațadă

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru mgtow):

De obicei prietenii raman cu tine pentru toata viata, iar banii pur si simplu se duc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru goguPatent):

Ce tata tasu sa faci cu 1 milion de dolari fara prieteni? thinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru DoarBogdan):

Nu si în cazul meu.

| RKBlue a răspuns:

Un milion de dolari.Ii pot investi, si bam, fac mai multi bani.
Nu ai nevoie de 1 milion de prieteni(decat daca te referi pe Facebook rolling on the floor )
Mai bine 1 prieten adevarat decat un milion, din care macar jumatate sunt prefacuti.

| johnnny123 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt curios cum poti intretine relatii de prietenie pe viata cu un milion de oameni. Petreci cu fiecare cate 15 secunde pe an? Vei sti macar cum ii cheama pe fiecare?

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns (pentru anonim_4396):

Omul moare oricum... moare singur. Peste 100 de ani sau cam la 2 generatii, se uita. Ce faci cu un milion de prieteni? Nu luam in considerare relativitatea, ca asa cu banii ai putea sa ajuti pe nu stiu cine, care ar duce la a te face cunoscut ca om, care ar duce la respect, care ar duce la noi relatii de prietenie, care ar duce la bla bla bla.

Din ce ai zis aici excludem varianta ca daca ai banii, nu ai niciun prieten, iar daca ai milionul de prieteni, nu ai bani?

Cel mult 5 prieteni sunt suficienti pentru a satisface aceasta nevoie primara de colectivitate.
Si nu aduucem in discutie filozofiile cum ca banii nu aduc nimic, prietenia da, care ar spune-o orice persoana care se considera "aparte".

| Jokers666 a răspuns:

Mai bine un milion de dolari ca nu am nevoie de prieteni ca in ziua de azi toti sunt fatarnici

| Valentina8 a răspuns:

Daca ai un milion de dolar fii sigur ca vei avea 2milioane de "prieteni" laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru RKBlue):

Depinde, multi au investit si au falimentat.Sunt vedete care au pierdut milioane in afaceri nereusite.

Ai recunoaste un prieten fals dintr-o mie, si banul fals din doua mii, dar aici vorbim de prieteni si bani adevarati.

| RKBlue a răspuns (pentru anonim_4396):

"Ai recunoaste un prieten fals dintr-o mie"
Poate ca nu.Depinde cum e persoana.

Si depinde unde investesti si cand investesti.Si in ce.
Nici o investitie nu e 100% sigura, dar daca nu-ti asumi riscuri nu castigi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru johnnny123):

Buna întrebare. Dar nu e necesar sa ma exprim într-un limbaj verbal pentru a întreține o relatie de prietenie cu un milion de prieteni, exista un altfel de limbaj aici, limbajul iubirii, si asta se arata prin micile gesturi pretioase, ca de pilda intentia asta de a alege un om în schimbul unei bacnote.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru RKBlue):

De acord cu tine.
Dar eu miros bine pe sinus prietenii. laughing

| JicaContra a răspuns:

Este IMPOSIBIL sa ai un milion de prieteni!
efectiv, nu poti sa ii ti minte pe toti, cu atat mai putin sa fii prieten cu ei

iar daca ai un milion de dolari sa vezi cati or sa vrea sa iti fie preteni

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru DoarBogdan):

Ajutorul oferit nevoiasilor prin banii alesi este un raspuns foarte bun cu inima mare, dar sa ținem cont ca banii vor epuiza la un moment dat.

Ntz.Nu e chiar asa de placut sa ai oameni pe langa tine si ei sa te iubeasca profitând de tine si banii tai.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Jokers666):

Bine, atunci si eu sunt fățarnic.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Valentina8):

Daa, ce mai prieteni rolling on the floor Scoate banul si eu te lingusesc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru JicaContra):

Prietenia nu consta în numele acestora, cu atat mai putin în limbajul secundar pe care îl utilizeaza.
Pentru a ne comunica dragostea pe înțelesul celuilalt​, trebuie să învățăm limbajul primar prin care acesta receptează iubirea.
Stiu un cuplu (Cris si Vlad) care a învățat acest limbaj gestual si nu de puține ori s-a exprimat în felul acesta fara a abuza de un limbaj verbal.

Prietenii nu îi cumperi, îi câștigi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Jos pălăria!

| SG1995 a răspuns:

Nici-nici, prefer să am prieteni puțini, dar pe care să mă pot baza, și banii, aș vrea să am cât să-mi permit o viață decente, ce-i prea mult strică, cei prea putin nu trăiești, aș vrea să fiu undeva la mijloc când e vorba de bani.

| Valentina8 a răspuns (pentru anonim_4396):

Doar nu-i greu laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Valentina8):

Ee, lasa, prietenul la nevoie se cunoaste. happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru SG1995):

Este o provocare pentru mine sa întâlnesc pe cineva minimalist în sec.21. Cei drept am întâlnit oameni ca Setila si Fomila din basmul Harap-Alb.

| SG1995 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu consider că fericirea nu stă în cantitate, ci în calitate, e important să ai da, dar excesul avuție e la fel de toxic precum lipsa. Cu bani mulți vin belele mai multe.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru SG1995):

Corect.

| EntertainYou a răspuns:

Nu poti gestiona un milion de prieteni. E imposibil.
Mai bine un milion de angajati care sa-ti produca si mai multe milioane de dolari?
E doar realitatea. Putea sa fie si un milion de sticle de apa, poftim. Tot era mai fezabil.
Dar nu ai cum sa fii prieten cu o galagie de oameni. Sau numesti prieten orice persoana random de pe strada...

| gemeni6226 a răspuns:

Un milion de prieteni e prea mult nu as avea timp de atiti, mi-ar ajunge si un prieten dar acela sa fie adevarat si sincer si mie un prieten adevarat si sincer ar pretui mai mult decat toti banii din lume.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Prefer dolarii, ca nu au nume si nici zi de nastere, si mai ales nu au toane. Si nici nu sunt duplicitari. happy