| anonim70 a întrebat:

Ai voie sa vinzi papagal in obor? Este ilegal?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oborul este un târg tradițional românesc de liber schimb de 'mărfuri'. De obicei acolo se pot găsi animale de curte, electrocasnice la mâna a doua, cereale, furaje, piese folosite și ce-o mai avea omul prin casă și prin curte, de care vrea să scape. Orice impozitare al acestui târg reprezintă lăcomia bugetarilor locali.

| oykoj98 a răspuns:

Da este ilegal deoarece nu plătești impozit la stat care in tara noastră e 20% sau pe acolo. Dar puțin probabil sa te prindă tocmai pe tine. Polițiști sunt prea ocupați cu dat amenzi șoferilor.