| anonim_4396 a întrebat:

Ajungi pe o insulă pustie.

Ce activități ar mai fi in afară de statul pe net?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dar nu ai net sad,... iar telefonul e probabil ud, din cauza naufragiului...

Îmi construiesc singură un cort din materiale disponibile in natură, de exemplu frunze late tropicale, care să țină umezeala și căldură / să am umbră, la distanță
Culeg scoici pentru colecția de acasă happy și fructe tropicale comestibile pentru un picnic in natură happy
Dacă sunt cu partenerul, naufragiem împreună happy, sex / dragoste - ce poate fi mai romantic decât să te iubești pe o insulă pustie?
Foc de tabără / grătar, evident, cu pești pescuiti / prinși de mine, și revenind la metoda " pietrelor de foc ", ( bănuiesc că chibritele sunt ude sau lipsă )

32 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Daca ai WiFi, cat si posibilitatea sa iti incarci telefonul ce nevoie mai ai de alte activitati? ))

Prioritati ar fi:

Gasirea unui adapost
Procurarea hranei...
Cautarea unei toalete... eco. ))

Daca e pustie vei sta mai mult cu ochii in larg, sperand la ajutor.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca găsești o fetiță pe acolo vei simți ce se afla intre picioarele ei laughing

| ionur a răspuns (pentru anonim_4396):

Ești pedofili -_-

| ionur a răspuns:

Clar nu a-și sta pe telefon. Mași duce sa ma bat cu delfini bam bam -_-

Am plecat la magazin trebuie să-mi iau MonsterEnergizant și ce dulce ma ia somnul și nu-i bine revin.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu sunt alte persoane pe-aici.Mi-a ramas doar o sticla de vin după naufragiu, dar nu am cu cine sa o beau.Iar cu banii nu am ce face.Doar daca transfer cuiva pe revolut ca sa-mi trimita in schimb un harpon.

| ionur a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt eu hai sa bem amândoi da eu nu beau alcool nu suport ma duc să-mi iau niște suc și MonsterEnergizant și revin și stam pana dimineața dacă vrei am discord stam și la voce boss

| ionur a răspuns (pentru anonim_4396):

Doar ca trebuie sa ma aștept puțin ca las telefon la încărcat și merg pana la mega să-mi iau proviziile

| wildthing a răspuns:

Dar ai uitat sa precizezi daca ajung acolo singur sau cu un superb exemplar, reprezentant al genului feminin...pentru ca daca am ajuns acolo singur, as fi suparat fleasca si n-as mai avea chef de nimic. happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru ionur):

De ce mă înjuri, eu doar am glumit

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fără net cred că 30-40% s-ar sinucide in maxim 1-2 luni, sau ar înnebuni!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru ionur):

Mai bine îți dau ignor și mă duc la Buda
Un salut, vei fi mereu un prieten pentru mine, ignorama și tu la fel sa fim egali ambii
Rămas bun

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Cum oamenii înainte trăiau și fără net? Nu sau sinucis!

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns (pentru anonim_4396):

In trecut, oamenii nu prea stiau ce inseamna tehnologia. Acestia ar putea supravietui si acum, in lipsa internetului, fiindcă nu le e străină viața fără el. Au "exercițiu".
Generatia noastra nu prea a exersat viata fara... internet. Va fi greu. Noi rămânem fără aer... ))
Deci, poate că are dreptate, Zeno.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Au inceput sa atace țânțarii pe insulă si aplicatia antițânțari nu ii alungă.
Solutii?

| Freya1 a răspuns:

Îmi e greu sa cred ca ai avea wifi pe o insula pustie.

Probabil dacă ai ajunge acolo ai încerca să îți strângi provizii, sa îți faci coliba sigura, sa chemi ajutoare.Nu ai duce lipsa de ocupație crede-ma.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Freya1):

Eu sunt pe date mobile nu pe wifi.

| Freya1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai și ai unde sa îți încarci bateria?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Freya1):

De felul meu sunt mai prudent si am salvat un mic panou solar.

| RAY a răspuns:

De unde semnal de internet, nu am la digi nici in zona centrala dar pe o insula, pe 4g, sa citesc cărți de Știința, filozofie, psihologie, Știința, tehnologie sa învăț, asta regret ca nu învăț mai multe, ca aș vrea sa mor într o peștera plina cu cărți cu o fata smart, amuzanta sa ne iubim

| RAY a răspuns (pentru Freya1):

Cu suc de lamaie

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Înainte oamenii erau constransi sa socializeze datorita comunismului,a faptului că erai obligat sa muncești,oamenii aveau alte tabieturi nu sa se refugieze în mediul virtual,acum suntem dependenți de tehnologie! Oamenii se strângeau toți laolaltă pe străzi,se distrau,acum suntem un popor dezbinat,plin de hate,de prejudecăți, de stereotipuri,de pteconceptii,egoiști,egocentriști,insidioși,machiavelici. Lumea se bucura de lucruri mărunte,acum nici ultimul model de tel nu ne mai aduce fericirea,nici măcar banii, ne-am pierdut valorile și ne-am abătut de la natura umană,și animalele sunt mai "omenești"
Era un alt stil de viață,oamenii erau oameni nu neanderthalieni ca acum,unde vezi doar invidie,bârfă,denigrare,ranchiuna și ura. Noi am stagnat în timp ce tehnologia a avansat la un nivel amețitor,noi nu putem ține pasul cu tehnologia,nu vezi că avem o generație de drogati,de cocalari,bombardieri,toți se cred zmei pe burta goala, nu mai exista sinceritate și loialitate, oamenii sunt loiali tatuajelor, iubirea se găsește în citate, ai înțeles oricum ideea

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

In trecut oamenii nu știai de facebooci și intagram care au manipulat creierul și ne țin ore in șir, nu știau ce înseamnă netul, se jucau normal copii fara telefoane, părinții tot nu perdeau timpul pe aceste surse Media, înainte știam sa comunicam curat, dar ai zis drept, numai hate in societate din cauza asta, numai gay și lesbi, cocalari și drogați, teroriști etc

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ești singur sau cu Eva?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Plajă, somn, secz.

| Violleta2022 a răspuns:

Pe o insula pustie... statul pe net NU exita, pentru ca nu exista nici internet, nici telefonie si nici electricitate.
Adu-ti aminte, ai spus" insula pustie" deci nu exista nimic si nimeni acolo!

Asadar inveti sa-ti faci o casuta din frunze si plante, iti cauti de mancare pe insula, culegand fructe, radacini, plante si inveti sa pescuiesti ca sa ai carne.
Daca ai norocul sa fii naufragiat cu un cutit sau alta arma la tine, atunci poti vana un animal mai mic, de pe insula sau ramai la pescuit.

| Hammurabi a răspuns:

Activități?
În afară de statul pe net? laughing
Oi fi tu navigator... dar să nu părăsești uscatul... dacă vrei să supraviețuiești.

| Yuoia a răspuns:

Hahahaaaaaaaaa
Daca e pustie, nici net nu ai. Nu antene GSM, nu prize electrice, nimic.
Asa ca, te apuci de agricultura ca sa ai ce manca. Iti faci si un adapost. Sapi un put pentru apa sau faci un apeduct. Tai lemne sa ai cu ce te incalzi iarna. Etc. Asta iar iti ia timp. Incet-incet uiti de internet si de altele pentru ca vei fi foarte ocupat cu toate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

Daca ar fi fost o Eva avea cine sa-mi faca de mancare.Asa trebuie sa arunc cu batul dupa banane, daca cumva cresc pe-aici.