| keepa a întrebat:

Ajutati-ma pls! nu imi mai functioneaza routerul, brusc.deci am intrat joi si vineri nu a mai mers si nu stiu c aresadam mai avut probleme, dar nu de genul acesta, adica doar nu aveam acces la internet, dar imi recunostea routeru(adica routeru functiona), acum insa il introduc in priza, ii introduc si firu de la net si nu stiu trebuia sa se aprinda niste beculete cum ca are semnal de internet, dar nu se mai aprind si nu e de la fir deoarece daca il conectez direct la laptop imi merge netucryingce pot sa fac? fundita

1 răspuns:
| matraguna1 a răspuns:

Nu ai descris daca primeste curent. e posibil sa fie de la acumulator. Daca totusi primeste curent, ai incercat sa resetezi routerul? (nu doar sa il scoti din priza, ci sa apesi acel buton de reset) --> necesita iarasi configurare daca faci asta. daca nu merge nici asa, cumpara altul. mai mult de 120 ron nu e (Edimax)