| SorinRK a întrebat:

Ajutati-ma pls! nu imi mai functioneaza routerul, brusc.deci am intrat joi si vineri nu a mai mers si nu stiu c aresadam mai avut probleme, dar nu de genul acesta, adica doar nu aveam acces la internet, dar imi recunostea routeru(adica routeru functiona), acum insa il introduc in priza, ii introduc si firu de la net si nu stiu trebuia sa se aprinda niste beculete cum ca are semnal de internet, dar nu se mai aprind(se aprinde doar cel de la pornit/oprit) si nu e de la fir deoarece daca il conectez direct la laptop imi merge netucryingce pot sa fac? fundita

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Suna la firma care îți furnizează internetul.

| anonimg a răspuns:

Routerul are în spate un buton mic de tot cat sa incapa vârful unei scobitori sau al unui ac. Daca tii apăsat 10 secunde cu unul din aceste vârfuri, vei face routerul ca din fabrica. Dupa aceea va trebui să îl instalezi din nou introducând îl el setările care ti le cere.
Daca l-ai instalat cum trebuie si tot nu merge, atunci trebuie să iti cumperi altul. Daca este in garantie îl duci la reparat; daca nu mai e in garantie iti cumperi altul; caci cu banii pe care ii dai la reparat iti poti lua unul nou.