| ThePrincessOfTheDark a întrebat:

Ajutati-ma va rooooooog! Cum sa imi prind parul? E intre lung si mediu. Da daca nu stiti cum sa-mi mai prind in afara de coada si impletit puteti va roog sa imi spuneti cum as putea sa ma tund si sa nu mai stau in fata oglinzii si sa plang de ciuda? In clasa la mine tooate fetele au parul lung si daca mi-ar place un stil mai scurt ele ar spune,, fata te rog nu te poti gandi la altceva esti patetica!,, va roooooooog din inima! Ajutati-ma!

5 răspunsuri:
| lala178 a răspuns:

De ce trebuie sa iti asculti colegele. Pur si simplu le spui ca te tunzi cum iti place si pana la urma ca ele nu au destul curaj incat sa incerce si altceva.:) Poti sa te duci sa iti tunzi varfurile si sa ii ceri coafezei sa ti-l fileze ca sa stea mai 'cuminte'.
Prinde-l intr-o coada intr-o parte si daca ai breton aseaza-l in partea opusa cozii.Sau poti sa-ti prinzi doar o treime din par intr-o codita, iar pe celalalt sa il lasi liber pe umeri, gen http://www.telenovelasconfidencial.com/......e-diaz.jpg
Pune-ti o bentita si prinde-ti parul intr-un fel de coc, mai lejer.
Fa-ti parul cret, cu ajutorul drotului sau prinzandu-l cand este inca umed in 4 cocuri micute sau punandu-l pe moate.
Daca te ajuta cineva ti-l poti indrepta numai cu ajutorul foehnului si a unei perii rotunde.
Incearca toate aceste optiuni inainte sa decizi daca te tunzi sau nu;)

| BitchImfabulous a răspuns:

Stiu ca poate parea copilaresc. dar poti sa iti faci 2 coditze, mai ales daca il ai in scari fa-ti mai sus cozile (nu trebuie sa fie tot parul prins, arata mai bine asa) sau daca ai parul drept fa-ti cozile mai jos, si mai lejere lasate. Daca nu iti place poti sa mergi la o frizerie si poate avea cataloguri cu frizuri, alege ce iti place si intreab-o pe frizerita daca te avantajeaza.

| ThePrincessOfTheDark explică:

Eu sunt sigura ca ati dat cele mai bune chestii dar ca tot ziceam ca fetele de la mine din clasa au parul lung stiti cum sa imi creasca mai repede. Vreau sa ma tund da mai intai vreau sa creasca pana la jumatatea spatelui sau mai lung

| ThePrincessOfTheDark explică:

Dau fundita! la cel mai tare raspuns
!