| aly a întrebat:

Alegeti din urmatorul fragment trei proverbe sau zicatori si scrieti expicatia lor:
ati observat, desigur:in materie de vacanta scoalara, toti copiii se trezesc, darce zic eu?, se nacs specialisti.[...]
cand ma gandesc la ce ar putea face, in ce ar putea preface acest bulgare de timp, aur nu alta, ma apuca mila. Fara exagerare.Bineinteles,tot secretul este sa chibzuiesti, sa n-o iei razna prin papus-oi, sa croiesti pe indelete, sa masori de zece ori inainte de a taia odata.
Altfel, iese, cum se spune, dintr-o piele de vaca si o teaca.

Răspuns Câştigător
| ANCUTICA277 a răspuns:

O am si eu in caieetu de vacanta

| aly explică (pentru ANCUTICA277):

Apropo intrebarea e pusa de 2 ani laughing

1 răspuns: