| Claudia_3811 a întrebat:

Alte curiozitati:
Termenul de back-up al sistemului reprezinta :
a. Stergerea regulata a fisierului
b. Mutarea fisierelor dintr-un director in altul pe acelasi hard-disk
c. Copierea fisierelor dintr-un director in altul pe acelasi hard-disk
d. Copierea fisierelor de pe un dispozitiv auxiliar de stocare a datelor pentru a avea disponibile copii ale fisierelor de pe computer in cazul defectarii acestuia.

Care din urmatoarele dispozitive reprezinta un dispozitiv de stocare?
a. Memoria RAM
b. Memoria ROM
c. Hard-diskul
d. Imprimanta

Care dintre aceste propozitii despre formatarea unei dischete este adevarata?
a. formatarea este folosita pentru a face un back-up la date pe disc
b. formatarea este folosita pentru a debloca un disc
c. formatarea este folosita pentru a bloca accesul la fisiere
d. formatarea este folosita pentru a pregati discheta in vederea stocarii datelor
Doriti sa imbunatatiti performantele calculatorilui dumneavoastra. Ce tip de memorie cumparati:
a. ROM
b. RAM
c. Cache
d. Virtuala
multumesc pentru ajutor!

6 răspunsuri:
| blue_butterfly a răspuns:

Iti faci temele pe internet? Spune intai parerea ta si apoi iti raspund si eu, sa-ti confirm ca e bine cum ai ganditwinking

| cata008 a răspuns:

1. d 2. c 3. d 4. b ia ca ti-am facut tema laughing

| Claudia_3811 explică:

Sincer...asta nu este tema! la ora de TIC am gasit undeva niste intrebari pe acel calculator si mi le-am trimis mie ca eram curioasa sa aflu raspunsurile! nu este tema! e doar o curiozitate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei un system backup atunci fa-l cu Norton Ghost.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai raspuns corect Cata aceleasi raspunuri le dau si eu, bravo cata!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai rspuns corect Cata aceleasi raspunuri le dau si eu, bravo cata!