| blacklife997 a întrebat:

Buna TPU
Ati patit vreodat ca computerul sa va avertizeze ca hardiscul e defect?
mie mi s-a intamplat, ce imi recomandati sa fac.imi cere sa fac copierea de rezerva
"
Instrucțiuni pentru remedierea erorilor de hard disk:

Recomandăm ferm să faceți o copie de rezervă a computerului pentru a evita potențialele pierderi de date.

După ce faceți copierea de rezervă a computerului, ar trebui să luați legătura cu producătorul computerului sau cu alți ofertanți de suport tehnic hardware pentru a determina dacă discul cu erori trebuie să fie reparat sau înlocuit.

Este recomandat să stocați aceste instrucțiuni imprimate împreună cu suportul media utilizat pentru copierea de rezervă a datelor (de exemplu, CD-urile sau unitatea flash pentru USB utilizată pentru stocarea copiei de rezervă), astfel încât tot ceea ce este necesar pentru remedierea computerului să se afle la un loc.

Următoarele informații sunt oferite pentru a ajuta persoana de suport tehnic hardware să diagnosticheze hard diskul cu erori.

Nume disc: TOSHIBA MK1059GSM ATA Device
Volum: C:\; D:\; E:\
"

Răspuns Câştigător
| itsoft a răspuns:

Da hdd este busit! incearca totusi sa ii faci o defragmentare si vezi daca functioneaza

| blacklife997 explică (pentru itsoft):

Pai dreaqu stie de unde, ca nu l-am izbit niciodata ...mai aparut pentru. prima oara azi.
se poate inampla ceva.ex(sa se strice, si sa nu mai mearga )
am un hdd de la un laptop rupt in doua, busit si nu imi arata,.si la asta da.plus ca off asta e de 1000 gb

| itsoft a răspuns (pentru blacklife997):

Fai atunci o defragmentare man

3 răspunsuri:
| Chirciu_Andrei_1975 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa il duci la un meserias