| anonim_4396 a întrebat:

Am 11 ani si sunt fata. Imi place de un baiat (NU VREAU SA AUD CHESTII CA "ESTI PREA MICA" SAU "VEZI-TI DE SCOALA" ETC.) si nu stiu daca el ma place. A dat cateva semne dar nu sunt sigura. Mereu cand e in apropiere incearca sa se faca vazut, se preface ca ma "uraste" sau ca nu "ma suporta" dar mereu incearca sa stea aproape de mine. Si uitati o poveste care m-a facut sa pun aceasta intrebare: eram in parc si dintr-o data a venit si el, eu eram cu cele mai bune prietene ale mele si mna... El ne urmarea peste tot si cum el era cu bicicleta de cateva ori era in spatele nostru si spunea "Stiti ca era sa va calc?!" si se schimba la fata cand se oprea. Apoi au venit mai tarziu inca 2 prieteni de ai lui si mna cum unuia dintre ei (posibil) sa ii placa de bff ul meu, ne urmareau si eu cu o prietena am fugit intr-o parte a parcului unde erau copaci si el a venit si el acolo dupa noi cu bicicleta si oriunde mergeam ne urmarea si NOI FUGEAM DE EL(nu stiu de ce). Bun si toata lumea imi spunea "te place" si oricui ii spuneam povestea asta spunea "te place". Si azi (urmatoarea zi) am mers din nou in parc si el nu era acolo dar prietenii lui erau si li s-a parut amuzant sa ne urmareasca DIN NOU prin parc. Eu cu o prietena i-am scris baiatului de care imi place: "VINO SI I-ATI ANIMALELE DE COMPANIE DE AICI" si el a raspuns la ambele "vorbeste scroafa" si apoi peste ceva vreme am vrut sa ii facem o farsa la tel si l-am sunat dar am inchis repede ca au venit prietenii lui si mna. Am stat cu ei ceva vreme si cand bfful meu spune despre farsa aia unul dintre prietenii lui spune "pai oricum toata lumea stie ca tie iti place de angrycrushul meu dar nu ii voi spune numele)" si apoi dupa ceva vreme cand noi am plecat de langa ei eu i-am spus prietenei mele sa se duca sa ii intrebe pe ei de unde au nascocit asta ca "il plac pe X" deoarece nu voiam sa stie si ei au spus "stai calma ca am inventat eu totul", iar dupa aceea am venit acasa si m-am intrebat "ce motiv ar avea sa spuna ca imi place fix de X daca nu stie nimic?". Si asta ma intreb si acum. Cine imi poate raspunde la intrebare si sa imi dea un sfat si poate sa imi spuna daca chiar ma place sau mi se pare mie?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ca să te îndrăgostești nu ești prea mică.
Dar iubirea la această vârstă, este un pic joacă un pic serios.
Dar este foarte importantă, ca dovadă cum vă urmărește cu bicicleta. Te place.

4 răspunsuri:
| SilentRain a răspuns:

Cata drama pentru 11 ani... vai atâta de trist
Eu îți recomand să nu te grăbești sa crești, e ok sa ai un iubit dar sa nu te apuci de tâmpeni, și vezi-ti de școală
Vorbește cu băiatul care îți place, e mai simplu asa

| Denyyy888999 a răspuns (pentru SilentRain):

Sunt ff rusinoasa si nu pot vb cu el. Si cu chestia cu scoala, mereu iau premiul unu, doar in clasa a 4-a am luat premiul 2.

| Plato a răspuns:

Sărăcuța, ce probleme existențiale...
Pacat ca nu ai parinti, ti-ar fi prins bine.

| Dismally a răspuns:

Cel mai probabil da, te place pe tine sau pe altcineva din grupul tau de prietene.