| Loredana96 a întrebat:

Ma aflu intr-o situatie foarte grea crying Nu am chef de nimic, pling mereu...si mi-e greu pe suflet.Am nevoie de sfaturi de la persone cu experienta.
Cu un an in urma eram cu totul altfel, dar a intervenit cineva care m-a schimbat.Vedeam cum prietenele mele sufera din cauza baietilor si imi venea a ride.Nu iubeam nici un baiat.Pentru mine pe primul loc era invatatura.Nu ma sarutasem inca cu nimeni.A inceput un baiat sa-mi scrie mesaje pe fb.Ii raspundeam, dar nu aveam nici o intentie in privinta lui.El avea 21 ani, iar eu 16.Si plus la asta,auzeam doar de rau despre el, pentru ca il stiam de mica (locuim in acelasi cartier) Auzeam cum ca ar fuma iarba, intr-un cuvint baiat de cartier.Imi parea totul o gluma, pina sa imi ceara numarul de telefon.Imi era frica de el, si nu i l-am dat.Totusi el l-a gasit.Si ma suna intruna. Vroia sa ne vedem. Fugeam de el.
Am iesit cu prietenele seara la plimbare.M-a gasit.M-a luat cu el.Am fost la o pizza.Mi-a placut de el mult.Dar nu i-am aratat asta.El deja stia cind eu ies cu fetele si ma astepta afara.A doua oara a venit cu flori la mine.Trandafiri de culoare roz...preferatii mei.A fost un gest frumos.E placut sa primesti iarna flori.Imi placea de el la nebunie.Dar nu ii aratam lucru asta, pentru ca ma temeam de sentimente.El ma ruga sa-i dau o sansa, imi spunea ca s-a schimbat.In martie a plecat in Franta.Imi era greu fara el.Mereu asteptam un mesaj de la el.El imi scria, imi scria mereu.Eu ii raspundeam, dar pastram distanta.Eu prima nu i-am scris niciodata.In septembrie a venit acasa.Ma suna in fiecare zi sa ne vedem, a stat 3 saptamini acasa dar noi ne-am vazut doar de 3 ori.Pentru ca eu mai mereu eram ocupata cu lectiile.In octombrie s-a dus inapoi in Franta,fara sa imi spuna. Ajuns in Franta, mi-a spus ca a inteles ca mie mi-i totuna de el si ca nu ma atrage. Abia atunci m-am gindit ca e timpul chiar sa-i dau o sansa, si i-am spus tot ce simt.Totul a fost bine pina la inceputul lunii decembrie.Intr-o seara nu stiu ce era cu el, ca facea prea multe glume despre sex.I-am spus de vreo 2 ori sa termine cu glumele ca nu-mi place si el totusi continua.Ma inervasem si i-am zis sa-si dea seama ce scrie.S-a suparat si el si mi-a siz sa-mi gasesc pe unu care-si da seama ce scrie.
Mi-a spus ca nu o gasesc un baiat care la 21 de ani,in ciuda comportamentului meu sa se tina totusi de mine.A spus ca el a fost insistent cu mine,pentru ca ma iubea, ma iubea asa cum sint, chiar daca nu am vrut sa-l sarut vreodata.
El a pus punct la toate si mi-a urat succes.A doua zi a inceput sa-i scrie prietenei mele cele mai bune.A vorbit cu ea 3-4 zile si s-a indragostit in ea, ii spunea ca ea e perfecta.Si ca cind va veni acasa numaidecit se vor vedea.Prietena mea i-a dat block.Si el nu putea sai scrie.Pentru ea si-a facut un nou profil si s-a tinut de capul ei vreo 3 zile ca sa vorbeasca.Prietena mea nu a vrut.
Zilelea astea el mi-a scris ca sint o proasta, si ca adevarul e ca lui i-a plcut foarte mult de mine doar in primele luni, dupa aia a fost doar deprindere.Si ca de asta eu sint vinovata,ca nu am fost deschisa cu el,si ca eu l-am indepartat de mine.Mi-a mai spus ca in tot anul acesta, cit imi spunea ca ma iubeste, de fapt i-a placut mai multe fete.Si acum o place foarte mult pe prietena mea cea mai buna.Si la urma mi-a mai spus odata ca sint o proasta.
Indiferent de ce mi-a spus,eu i-am spus totusi ca orice mi-a spune el,eu totusi tin la el,si am tinut doar la el timp de un an de zile.
Acum nu vorbim deloc.El tine una si buna ca o place pe prietena mea cea mai buna.
M aurasc pentru faptul ca eu totusi inca il astept,si daca si-ar cere scuze l-as ierta crying dar stiu foarte bine ca nu imi va mai scrii niciodata,nu ma va cauta niciodata, si ca am trait timp de un an doar in minciuna-minciunile lui crying
Chiar daca el ma uraste, eu continui sa-l iubesc.
Nu stiu ce sa fac crying

Răspuns Câştigător
| LoveSleep a răspuns:

Mereu te-am luat la mișto când ai întrebat ceva pentru că toate întrebările tale, peste 150 la număr sunt pe acest subiect.
Ar fi timpul să te trezești. Citește de 3 ori tot ce ai scris și îți vei da seama de ce îți zic asta și de ce ții la el degeaba.
Asta e problema cu fetele de genul tău. Nu au o relație, învață, sunt fete ok. Până când vine unu care le spune două glume de pe google, un buchet de flori si le face "muci". Mai sunt băieți, nu ca el, de 100 de ori mai buni, de treabă, frumoși, cu bani, săraci, urâți, oricum ar fi dar sunt. Ideea e că nu e singurul băiat. Ai zis că a doua zi i-a scris prietenei tale și după 3 zile s-a îndrăgostit de ea. Gândește și tu, dacă ținea la tine mai făcea asta? E penibil. Evită-l, șterge-l din telefon, dă-i block, nu te mai gândi aiurea, chiar dacă relația ar merge, nu o să se sfârșească bine.
Ai zis că i-ai dat o șansă. La câteva zile el bătea aprăpo-uri despre sex. L-ai refuat, a plecat. Tu chiar nu te prinzi? Acum serios! Gândește și tu puțin.

7 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Sa te trezesti. Nimic mai mult.Incearca sa devii rationala. In loc sa fii fericita si multumita ca ai scapat atat de usor tu mai plangi? Revino-ti in fire domnisoara, pari o fiinta inteligenta si se pare ca si rationala.Iti doresc numai bine.

| minrest a răspuns:

El a incercat sa obtina sex, a vazut ca nu poate si acum incearca sa te oftice. Bravo tie ca ai rezistat, desi competitia a fost inegala, datorita diferentei de varsta. Urmele vor trece in timp. Succes.

| grab a răspuns:

Uita de el incet asa. fa orice altceva cand te apuca gandurile si regretele. citeste, iesi in oras, du-te in oraselul copiilor, chatuieste cu alta lume pe site-uri de socializare, cauta sa iti deschizi ochii spre un alt nou posibil iubit.
stand si asteptand sa il iei inapoi nu iti faci rau decat tie. el e foarte smecher si cauta rezultate cu orice mijloace, nu ii face jocul pentru ca o sa regreti, eventual o sa te culci cu el si apoi nu te va mai baga in seama.
succes!

| AlinaN a răspuns:

Parerea mea este ca trebuie sa te orientezi spre baieti de seama ta.Sa-ti gasesti un prieten apropiat de varsta ta, sa va maturizati impreuna nu sa te maturizezi fortat din cauza unui baiat mai mare ca tine.El trage la pustoiace cu gandul ca sunt usor de adus in pat.

| Robert_Alex_1997 a răspuns:

Wow, Ba sti voi fetele credeti ca daca iubiti un baiat i si bine, Parerea mea ie sa iei o pauza faci bine ca nu vorbesti cu el, Incearca sa te ganesti la rau dintre voi daca te iubea nu iti zicea de sex poate o vrut sa fi o simpla relatie sexuala, Ai grija nici-o-data un baiat de 21 de ani nu se va indragosti de una de 16 ani, baieti mai mari care vorbesc cu fete mai mici ca iei is ***, dc nu incearca pe o fata de vastra lui ca nu-i mere nu poate si atunci apeleza la fete mai mici sa i reuseasca planu, Ai grija esti in floarea vietii esti fata gandeste inainte sa faci ceva, Daca te iubea cum o zis, nu se dadea la prietena ta, ai grija capu sus, si nu incerca sa vorbesti cu el ca iti da dume dinalea grave

| Moryami a răspuns (pentru Robert_Alex_1997):

Iar părerea mea e că trebuie să mai înveţi limba română.

| Catalin_Rosca_1986 a răspuns:

Deschide ochii SI VA FI BINE paza Buna SI ochii deschisi Te feresc de belele înainte de a actiona gîndestete bine la CE faci