| DeCeMaiContează a întrebat:

Am 17 ani si de cand sunt mic am o problema cu pronuntarea literei "L". Nu reusesc sa o pronunt si in schimb pronunt "N". M-am saturat sa fiu luat in batjocura din cauza aceasta si doresc sa-mi spuneti niste exercitii ca sa pot remedia aceasta problema. Va rog fara mistouri. Este chiar naspa ca in loc de "Alex" de exemplu sa spun "Anex" laughing V-as ramane recunoscator daca m-ati ajuta.

1 răspuns:
| Singuratica67 a răspuns:

Si eu aveam problema asta cand eram mica? Incearca sa pronunti propozitie Laleaua de langa Laur este lunga... încerci să zic asta prima dată mai încet pana o pronunti corect iar dupa din ce in ce mai repedede?