| IoanaMra a întrebat:

Am ajuns si eu ca altii la concluzia ca nu exista un prieten adevarat! Voi?

10 răspunsuri:
| RMihai a răspuns:

Ba da exista!

| FallingRain a răspuns:

Cea mai buna prietena este persoana ta. Ea te va asculta mereu si niciodata nu va spune nimanui secretele tale. Iti va fi alaturi intotdeauna si niciodata nu se va certa cu tine si nici nu te va lasa balta. Asa ca daca te cunosti mai bine pe tine insuti, vei vedea ca ai avut mereu alaturi de tine un prieten de incredere.

| Nolkyz a răspuns:

Cred ca toti trecem cel putin o data printr-o experienta asemanatoare

| FataOreo a răspuns:

Too

| Comeandtellmesomething a răspuns:

Există,dar trebuie să cauţi bine

Răspuns utilizator avertizat
| Astaroth a răspuns:

Ba da exista insa sunt greu de gasit si de pastrat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Din moment ce nu ai avut toţi prietenii de pe lume, nu poţi generaliza. Eu zic că există prieten adevărat, dar nu veşnic, pentru că instinctul de supravieţuire, conservare etc. îl forţează să se pună el pe primul loc şi să facă un rău prietenului, la mare nevoie. Şi chiar aceia care mor pentru apropiaţi, să nu crezi că o fac din iubire, că nu e logic. Dacă ar face-o din dragoste, ar fi vrut să fie alături de persoana respectivă şi să vadă cum i se schimbă situaţia în bine, dar în ultimele minute de viaţă vor să se simtă doar apreciaţi şi lăudaţi de partenerul pentru care au murit.

| CrazyYoyo a răspuns:

Da sad dupa parerea mealaughing totii baietii sunt la fel day dreaming

| Leillah a răspuns:

Bunahappy
Pai stii si tu vorba aia: "Un prieten in viata e mult; doi inseamna foarte mult; trei e aproape imposibil."
Deci...e usor sa iti faci prieteni si e tot la fel de usor sa ii lasi sa plece. NU prea exista prieteni care as nu te "injunghie" pe la spate. Dar nu iti ierde sperantahappy. Pana la urma in toata viata noastra fiecare o sa avem o persoana la care o sa tinem enorm.