| RAY a întrebat:

Am auzit ca e o mutatie noua de corona in Uk, mai contagios decat celelalte versiuni. Acolo nr de cazuri a crescut mult.
Credeti ca a ajuns si la noi mutatia resp? La noi nr de cazuri scade. Oare reflecta realitatea sau se fac mai putine teste? De ce scade, datorita masurilor?

acum 17 ore | relian a răspuns:
Da este o mutatie, te face sa zbori laughing ia legatura cu Ray el stie tot, iti explica de nu mai stii pe ce planeta stai laughing

relian,mutatia e la virus omule si nu in organismul se pretec mutati, cat despre noua mutatie,da si este mai rezindenta si se raspandeste la copii,tineri,repet mutatia nu ne face sa zburam, virusul are mutati nu noi, ce naiba

rolling on the floorrolling on the floorrolling on the floor mutatia se creaza in momentul cand adn ul a doua persoane se unesc la nivel genetic nu in timpul vieti

5 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Eu tind sa cred ca sunt amadoua: cazuri putine si teste si mai putine.
Daca a ajuns sau nu, nu stiu sa-ti zic, dar stiu sigur ca-si va face aparitia si-n Romanica. La cat de imbecila este populatia, niste norme minime sunt cel mai calvar dintre calvaruri, „vezi, Doamne", mor daca le respecta. Plus inconstienta in masa, nu degeaba avem un „partid": Coalitia pentru Unirea Retardatilor, care sa sustina cu surle si trambite ca omul poate fi mai imbecil decat crede.

Acum... probabil scade din cauza lipsei populatiei inconstiente care sa se lase infectate, „we shall never know", caci ar fi pacat sa dam vina pe „masurile" luate de autoritati...

Referitor la relian, „csz", aia e, lasa-l sa se bucure de inconstienta, caci propria-i prostie ii va da un bilet de intrare pe locurile de asteptare in ATI, nu tu.

| Onisim10 a răspuns:

Ce sa zic?
S-ar putea sa mai scadă Nr. de cazuri, sau sa nu se mai facă atât Dee multe teste.
Dar despre celălalt virus, nu stiu ce sa zic, cred că o să fie răspândit și asta în tot globul Pământesc.

| RAY explică (pentru Onisim10):

Nu e alt virus e tot corona

| Onisim10 a răspuns (pentru RAY):

A, ok, mă scuzi!

| RAY explică (pentru Onisim10):

Nu trebuie sa te scuzi, din contra trebuie sa fii curios mereu, faptul ca nu ai stiut nu te face intr-un fel, asta e prostia la romani, ce nu stii esti prost, asa ca ei spun da stiu doar ca sa nu fie discriminat