| anonim_4396 a întrebat:

Am auzit ca e o mutatie noua de corona in Uk, mai contagios decat celelalte versiuni. Acolo nr de cazuri a crescut mult.
Credeti ca a ajuns si la noi mutatia resp? La noi nr de cazuri scade. Oare reflecta realitatea sau se fac mai putine teste? De ce scade, datorita masurilor?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
4 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Da este o mutatie, te face sa zbori laughing ia legatura cu Ray el stie tot, iti explica de nu mai stii pe ce planeta stai laughing

| anonim_4396 explică (pentru relian):

Nu pot, respectivul mi-a dat block, ca nu i-a convenit un raspuns, la una din întrebări. Nu cred ca ar fi ajutat cu ceva răspunsul lui, asa ca nu-i bai happy

| NotNamed a răspuns:

Asa cum din China s-a răspândit pe toata planeta, virusul fiind intr-o forma mult mai prietenoasa decat cea despre care vorbești ma pot astepta asta care e mult mai contagios sa faca ravagii. Sa speram că datorita restricțiilor si confirmării din timp va oprii raspandirea desii nu stiu ce sa zic.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Parerea mea este ca nu e foarte rau sa fie mai contagios, atata timp cat nu e si mai fatal. Macar ne mai imunizăm.