| AnonimMareMareMare a întrebat:

Am auzit ca nostradamus ar fi prezis pandemia din 2020, de unde pana unde din vremea lui s-ar fi stiut la fix de asa ceva? Si ar mai fi prezis al 3-lea razboi mondial, nu doar el si indianul acela de 14 ani. Credeti ca s-ar putea intampla aceste lucruri?

3 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Nu trebuie să te iei după toate articolele, în special după cele românești, sunt copy-paste și fake-uri multe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

..! Nu chiar asa cum spun ziarele despre el, este doar o carte despre razboaie daca te uiti la cartea lui, jurnalistii doar intepreteaza ceea ce a scris. Nu a folosit fix cuvintele alea, se putea intampla oriunde, a vorbit in ghicitori, si jurnalistii o fac pe desteptii. Si nimeni nu a zis fix cuvantul inainte sa se intample, dar multi fac scandalu cu "a fost prezis" dupa ce s-a aflat. Aceste personaje sunt doar "favoritii" jurnalistilor.
Razboaie, mai exact conflicte. Conflictele sunt scenariul favorit.

| Bruno92 a răspuns:

Cele mai bune preziceri au fost ale batranei baba vanga.