| Doigetar a întrebat:

Am auzit ca Nostradamus prezicea toate acele lucruri nu pentru ca ar fi avut puteri paranormale ci pentru ca a descoperit ca istoria se repete. puteti sa-mi dati mai multe detalii? cum a putut descoperi acest lucru? credeti ca e adevarata afirmatia "istoria se repeta"? daca da, din cati in cati ani s-ar repeta? Va rog sa luati intrebarea in serios! Multumesc!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca vrei sa afli cate ceva despre Nostradamus intra aici: http://ro.wikipedia.org/wiki/Nostradamus.
De fapt, dupa cate stiu eu, afirmatia ca istoria se repeta nu este tocmai adevarata, imi amintesc ca am citit undeva ca istoria se desfasoara in spirala.
Cu mai multi ani in urma am citit doua carti despre Nostradamus si profetiile sale, dar nu-mi amintesc sa se fi afirmat ca a descoperit faptul ca istoria se repeta si asa a putut sa faca profetiile. De altfel problema profetiilor lui Nostradamus este foarte controversata.
Poti sa afli mult mai multe daca cauti pe google.

1 răspuns: