| user1234554321 a întrebat:

Am auzit o intrebare la tv si majoritatea celor care au raspuns, au gresit.sa va vad pe voi: cum e corect "pinguinii au zburat?" sau "pinguinii a-u zburat?"
Astept raspunsurile voastre si apoi va spun "rezolvarea"

Răspuns Câştigător
| HadesSs a răspuns:

Pinguinii nu zboara, asta e gluma de clasa pregatitoare sau clasa zero laughing

5 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Cea mai tâmpită glumă din istoria omenirii.
"pinguinii au zburat" e corect.
Ne-ai dat să alegem care propoziție e corectă din punct de vedere gramatical, nu care afirmație e valabilă. Puțin îmi pasă dacă zboară sau nu. Dacă îți dau să alegi cum e corect dintre "tu ești deșteaptă" și "tu ești deșteap-tă", o să alegi prima. Dar niciuna nu e adevărată, hahahahahaha, xd, mor.

| user1234554321 explică (pentru LoveSleep):

Ai muscat gluma mea laughing)) desteptule laughing)))

| HazelEyes77 a răspuns:

Pasarile astea nu zboara defel sunt prea greoaie pentru zbor.

| Turbo223 a răspuns:

Pinguinii nu au zburat niciodata.