| Thecurious a întrebat:

Am auzit sintagma "Teorie a totului ".
Am auzit ca aceasta teorie este un ideal catre care tind fizicienii cuantici.
O teorie care sa descrie totul, intr-o singura formula.
Mie, mi se pare ca este o utopie.
Ce parere aveti?

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Visul lui Einstein si a tuturor fizicienilor,nu este o utopie inca nu stim multe sau nu exista asa ceva,nu stiu,in orice caz fizica are nevoie de un Darwin care sa explice legile fizici, cum au aparut, cum functioneaza si mai multe, din pacate Hawkins a murit, nu am auzit de ceva nou

| Celcestietot a răspuns:

Nu este o utopie. Ceva a creat totul, este și dovedit.

| SG1995 a răspuns:

Nu e o utopia. Teoria totului nu se referă la a cuprinde realitatea într -o formulă, ci a uni fizica cuantică cu relativitatea lui Einstein.