| GogosikaInfuriata a întrebat:

Am avut o relatie de 2 ani care sa sfarsit la initiativa lui, din cauza vorbelor urate din partea tatalui meu, si ma implicat si pe mine. Eram la tara la bunici, el la oras, i-am trimis un sms in care i-am zis "sa ma lase in pace si sa se duca la alta" daca sunt parerile altora mai importante decat parerile mele. Asa a facut: a vb cu o colega de servici care-l placea, spunandu-i acelei fete "ca nu face nimic pana nu vorbeste cu mine dar ca probabil o sa fie si cu ea"

Cand am ajuns in oras si ne-am intalnit, ne-am certat pana s-a saturat si a zis ca nu stie ce vrea si i-am dat timp de gandire o luna. Dupa o luna ne-am intalnit si mi-a zis cu lacrimi in ochi ca nu vrea pentru ca am facut niste chestii urate prin care nu mai vrea sa treaca (chestii facute in urma cu 2 ani, cum ar fi ca n-am mers cu el la o discoteca) motive STUPIDE, SI DIN LIPSA DE ALTCEVA DUPA PAREREA MEA!

IN FINE, ne-am despartit la despartire spunandu-mi ca "niciodata sa nu zic niciodata ca cine stie peste 2-3 luni ne vom da seama ce am pierdut" iar el a stat apoi cu acea fata apoi sau desp dupa 2 luni la initiativa ei. Dupa un timp m-a chemat o data la el, m-a sarutat, si am avut o TENTATIVA DE INCERCARE. Eu i-am zis ca NU VREAU ASA, ori suntem impreuna ori despartiti. Al doua oara a avut loc exact de ziua lui de Sf Petru, la o luna si ceva dupa prima incercare, deoarece i-am imprumutat o suma de bani spunandu-mi ca are mare nevoie. La plecare m-a tras si m-a sarutat (o alta tentativa, pentru ca a zis ca vrea sa luam totul incet) apoi dupa ce am plecat a chemat-o pe aia la un suc ca cica ii scotea ochii daca nu o facea (parca nu avea bani, si la interesat inca parerea ei, la parerea mea ca am fost cu el 2 ani nu sa mai gandit).

In acest timp baiatul si-a cam dat seama ce a pierdut, l-am pus sa jure pe maica-sa ca nu mai are nimic cu ea, si a zis ca JURA PE CE VREAU EU ca nu il mai intereseaza persoana ei, ca tot la mine s-a gandit, cand ea il lua in brate tot pe mine ma vedea, ca tot de mine ii era dor, si altele si ca chestia ce mi-a zis-o inca dinainte sa fie cu aia si anume "YOU ALWAYS BE IN MY HEART" asa va ramane pentru totdeauna.

Acum nu mai vreau sa nu mai am nimic de-a face cu el, el imi tot spune ca locul din inima lui a fost intotdeauna al meu, ca a stat cu ea atunci pentru ca EA a dat curs acelei relatii (ca ea alerga dupa el, si nu invers) iar el cum suferea sa agatat de ea, si a zis ca a fost un prost ca si-a dat seama ca a facut o VERY BIG MISTAKE, ca a fost "BLOND" CA A CAZUT IN PLASA EI, si ca regreta enorm acest lucru. Imi tot repeta ca tot pe mine ma iubeste si ca nu o sa mai fie cu nici o fata mult timp.
Acum se pare ca stie ce vrea baiatul, imi spune ca regreta tot ce a facut, si se cam chinuie sa ma convinga de asta (lucru care mi-a zis si de AIA ca daca chiar o vroia pe ea, lupta pana`n panzele albe pentru. ea), i-am zis de multe ori sa ma lase in pace ca nu mai am incredere in el NICI UN GRAM, spunandu-mi ca increderea se va recastiga si tot se oboseste sa-mi explice lucru care inainte il lasa balta daca nu intelegeam de prima data.

Trei luni o sa plec din oras, i-am zis ca nu vreau sa ne impacam, si ca raspunsul o sa i-l dau cand ma intorc si a zis ca e "ok". I-as face ce mi-a facut si el mie sa-si dea pumni in c***e ca ma pierdut as sta si eu cu cineva, sa se simta si el cum m-am simtit si eu.

El a aflat aseara ca un sef de-al lor i-a facut acelei tipe avansuri si ca toti colegii au vazut ca AIA a acceptat sa mearga cu acel sef la hotel. Fostul meu m-a sunat sa-mi spuna si a criticat-o f urat spunandu-mi ca "pana unde pot merge unele si cat le poate duce capul", ca sa vad eu ca nu mai are nimic cu ea, dar problema cea mare este ca AIA FIIND CURVA, fostul meu a stat cu ea dupa ce ne-am despartit, cum s-ar interpreta daca m-ar vedea colegii lui din nou cu el de mana? Nu as fi perceputa ca rezerva, sau a 5-a roata la caruta?

Scuzati-ma pentru timpul rapit si lungimea povestioarei, dar a trebuit sa zic mai in detaliu ca sa intelegeti tot. Voi ati mai sta cu acel om dupa ce a facut ce-a facut? Mi-e greu si fara el, dar nici sa-l primesc inapoi nu ma lasa inima Ce sa fac, voi ce ati face in situatia mea?

Răspuns Câştigător
| Lexy ♥ a răspuns:

Eu una l-as lasa in urma ce a fost a fost. Poti sa iti gaseti ceva mult mai bun oricum a fost prea nesimtit si te-a umilit prea mult cand iti facea rau nu-l interesa de parca tu nu ai suflet.Mai bine cauta-ti pe altcineva si incearca sa o iei de la 0 ca oricum ciorba reincalzita nu mai are acelasi gustwinking si dupa cate ti-a facut meriti sa iti gasesti fericirea alaturi de altcineva, orice ar face el acum nu o sa poata sa te multumeasca pentru cate ai indurat din partea lui i-ai dat cate sanse a avut nevoie acum D-zeu cu mila daca ii faceai u asa pleca fara sa priveasca in urma luiwinking Baftakiss

2 răspunsuri:
| Ioana1984 a răspuns:

Sincera sa fiu acel baiat nu te merita, stiu ca e greu dar noi ca femei nu trebuie sa ne umilim in fata barbatilor.Ridica capul si ai sa vezi ca ai sa gasesti un baiat pentru sufletelul tau.Lasa-l pe ala in pace si-a batut joc de tine a stat cu tine numai din interes, cum vine vorba aia da-mi tu bani ca sa o scot pe alta, nici nu trebuia sa-ti zica pentru ce ii trebuiau banii aia, cu tampenia asta trebuia sa-ti dai deja seama ce persoana e si ca nu merita 2 bani.Acum faci cum crezi dar nu te gandi ca el va fi alesul vietii tale, nu-l lasa sa-si bata joc de sentimentele tale deschide ochii si vezi ca in lumea asta sunt mii si mii de baieti buni, frumosi si care stiu sa respecte 100%o fata, nu te miloji la el, continua viata ca e frumoasa numai langa cel pe care te merita.Mult succes.

| byutxa a răspuns:

Eu nu as mai fi cu el pentru ca se vede ca s`a intors la tine doar pentru ca l-a lasat aia.oh go on