| princess_2049 a întrebat:

Am avut un papagal din 2007 si era ca un frate pentru il am de 4 ani dar intr-o zi sa imbolnavit si peste 3 zile nu mai statea in picioare i-am cumparat multe medicamente dar a murit acum nu mai stiu ce sa fac plang incontinuu. Ajutati-ma va rog!

Răspuns Câştigător
| Shinen a răspuns:

Asa am patit si eu. Doar ca.
Eu am avut un papagal perus care imi era foarte foarte apropiat. Si acum 2 zile a zburat pentru ca am uitat portita deschisa. Acum si eu plang incontinuu. Si eu am pus intrebarea asta. Eu cred ca te va ajuta daca iti vei cumpara un nou perus. Asa vei incerca sa ai grija de el, sa il iubesti la fel ca celalalt. Asa fac si eu. Abia astept duminica sa imi iau un nou perus. Pentru ca nici eu nu mai rezist asa. Crede-ma!

5 răspunsuri:
| kaya a răspuns:

Imi pare rau, stiu ce fel e, am pierdut doi perusi unu a murit si cand a murit am spus ca nu mai vreau altul ca sa nu ma mai atasez de el dar uite ca fara sa vreau am primit cadou unul si incet incet mi s-a bagat pe sub piele si am prins drag de el si tatal meu la neatentie a lasat geamurile deschise, el nu era in cusca, a iesit si dus a fost.Am plans mult ca am zis ca nu ma mai atasez dar uite ca asa a fost sa fie.Cine aude asta spune ca nu avem ce face dar sunt asa de frumosi si destepti incat ajungi sa iubesti aceste pasari. Sfatul meu e sa iti iei altul ca poate in timp va umple golul lasat de cel care a murit.Capul sus si numai bine

| nonameih0000 a răspuns:

Un papagal care sa semene cu celalalt, ii pui acelasi nume, sa il inlocuiasca chiar de nu bva fi chiar asacrying

| donnatella a răspuns:

Incearca sa iti cumperi alt papagal poate te va ajuta thinking

| Asdfghshds a răspuns:

Cumpara-ti un peste de aur cel mai bine, e mai usor de intretinut si mai dragalas + un bol in care sa-l tii happy pe ala poti sa-l inlocuiesti oricand ca e la fel.

| ana1999 a răspuns:

Cumparati unul nou si ingrijestel ca pe celalalt.