| Mihaitzz a întrebat:

Ieri mi s-a imbolnavit un porumbel, am vazut ca statea in picioare, dar cu ochii inchisi(ii deschidea numai cand ma apropiam de el), l-am luat si i-am simtit toate oasele(era foarte slabit). I-am dat mancare, apa si l-am separat de ceilalti si l-am pus undeva unde era mai caldut.Azi dimineata deja nu mai statea in picioare si statea cu ochii intredeschisi tot timpul.Si pe la 11 a murit. ..Care este cauza? Ce este de facut? As vrea sa stiu totul despre aceasta boala!

Funda!

Răspuns Câştigător
| pitbulita a răspuns:

Probabil a lut vreun virus de undeva, ai grija sa nu iti fi infestat si ceilalti porumbei, m-am uitat putin pe internet opentru ca eu nu prea am habar de porumbei
uite aici un link si vezi ca depinde sa iei in calcul toate chestile ce le-a patit porumeblul si secretii si toate cestile, bafta in documentare http://armando.sunphoto.ro/......_de_vaccin

3 răspunsuri:
| Crucified a răspuns:

Nu este nimic de făcut. A murit şi gata. Nu mai poţi să-i faci nimic.

| Mihaitzz explică (pentru Crucified):

Dar pot sa le fac la ceilalti care au ramas!

| Elenuca3567 a răspuns:

Cel mai important e sa cureti bine cusca sau cotetul in care tii porumbeii, sa le cureti hranitoarele, sa dezinfectezi tot ca virusul sa nu afecteze si alte pasari. Daca mai vezi pasari apaticee sau bolnave scoate-le de langa ceilalti si eventual cere sfatul unui veterinar care iti poate recomanda vitamine, antibiotice sau ceva ce sa le pui in apa. Ai grija de ei! happy