| anonim_4396 a întrebat:

Am cateva intrebari despre periuta electrica :
1.Isi face treaba mai bine decat cea manuala?
2.Cam cat sta la incarcat (daca nu e cu baterii)si cat tine?
3. Daca am 13 ani trebuie sa imi iau pentru copii sau pentru adulti?

Răspuns Câştigător
| AlexanderAdrian a răspuns:

Periutele electrice nu ar trebui folosite de copii, tu nu mai esti un copil asa ca foloseste fara probleme o periuta electrica daca vrei.

Isi face treaba relativ mai bine decat cea manuala fiindca are o sumedenie de rotatii pe minut si poate ajunge sa perieze in zone in care ti-ar fi greu sa freci manual cu o periuta obisnuita, de exemplu pe interiorul incisivilor si la capatul randului dentar.

La incarcat full sta mai multe ore insa dupa cateva folosiri (max 3) trebuie pusa pe dock sa se reincarce.

Tine suficient cam cat pentru 3 spalari.

Nu lua orice periuta electrica. Iti recomand Oral B cu periuta rotunda. Acumulatorul de calitate tine ani de zile in plus gasesti destul de usor periute de schimb.

1 răspuns:
| Carmen27 a răspuns:

Nu isi face treaba mai bine decat cea manuala. Majoritatea sunt cu baterii iar celelalte trebuie incarcate cam 2 ore. Si daca tii musai sa iti iei e mai bine sa iei pentru adulti.