| Floreenofficial a întrebat:

Am citit undeva ca ceaiul verde face bine, dar in alta parte ca are si contraindicatii adica poate face rau prea mult.As vrea sa imi iau o sticla de Nestea/Lipton de ala ceai verde da mi-e frica sa nu-mi fie rau. Ce sa fac?!

Răspuns Câştigător
| andulovecrazy a răspuns:

Stai linistita bea ceai nestea/lipton ca si eu am baut si nu mi s-a intamplat nimic

3 răspunsuri:
| stresu a răspuns:

Citeste mai mult; ala e sucut, in afara de E-uri nu are nimic. Ceaiul verde de care ai citit e cel din frunze de ceai verde, infuzie tare; nici macar cel la pliculet nu intra in discutie. Problema cu ceaiul verde e ca uneori cauzeza dezechilibre: insomnii, pierdere in greutate(nu il folositi in cure de slabire ca merge in cazul in care oamenii aveau si alte probleme medicale), etc.
Asa ca bea sucutul ca nu patesti nimic.

| foxi a răspuns:

Ceaiul verde...adica frunze netratate... face bine!

| pass_6667 a răspuns:

Chiar tu ai spus ca iti poate face rau prea multtongue...de la o sticla nu cred ca ti se face rauhappynu exagera