| ForeverSad a întrebat:

Am crezut ca anul trecut a fost unul nedorit pentru mine, acum insa mi-am schimbat parerea. Si anul asta va fi la fel. Da, mai ales acum, de Paste. Anul asta nu voi mai avea un Paste atat de fericit. In noaptea de Inviere voi fii, bineinteles, pe stop. Mda, o sa trebuiasca pe tot parcursul slujbei sa ma intreb daca vezi-Doamne, m-am patat etc. Si prima zi de Paste va fi una singuratica, ca sa zic asa. Voi sarbatori numai cu mama, sora mea si cu bunica mea care sta mereu la noi. Nu vor veni alte cunostinte, mama mi-a zis ca nu vrea musafiri. Nu stiu daca a zis-o in gluma sau in serios, dar eu cred ca vorbea destul de serios. Deci de Paste voi sta mai mult in camera mea, gandindu-ma la Dumnezeu si atat. In loc sa stau cu rudele si, bineinteles, sa-i multumesc lui Dumnezeu, ca in anii trecuti... Ce sa fac? Asteptam de atata timp perioada asta, si acum aflu ca e aproape distrus. Mi-au dau si lacrimile cand ma gandesc ca anul asta va fi mai mult un prilej de tristete. Va rog, ce sa fac? Prietenii vor sta pe langa rude si familii. Nu pot zice ca nu ma bucur alaturi de mama, sora si bunica mea, dar...eu sunt mai petrecareata.Nu ca Pastele inseamna pentru mine prilej de petrecere si distractie. Dar vroiam sa ma bucur de el alaturi de mai multe cunostinte..Va urez voua Paste fericit!

2 răspunsuri:
| мямιѕтєяισѕ a răspuns:

Multumtesc si tie, dar nai putea sa te duci cu mama ta la rude sau sa va intalniti la restaorant

| Robieski a răspuns:

Multumesc! N-ai ce face roaga-te de mama ta ca sa mai cheme si pe altii nu numai pe familia ta!