| Friendd a întrebat:

Am dat marti un test la istorie. Am invatat dar tot m-am incurcat. Un exercitiu nu l-am facut deloc, iar 1 e gresit iar altul este incomplet. Doar unul l-am facut bine, care avea 2 puncte crying. O sa iau macar un 4 sigur. Si e primul meu 4...( sau chiar 3 ). Mereu ma gandesc numai la asta. Cred ca vineri o sa il primesc cu nota mea "buna". crying In primul rand, ce pot sa fac ca sa ies din stres? Nici o preocupatie nu ma ajuta. Ma gandes doar ca voi lua premiul 3 la sfarsitul anului sau chiar mentiune. Doar pentru 10 minute uit de asta, dupa aceea iar imi amintesc de test. Ce sa fac? Si cati de 10 trebuie sa iiau ca sa imi iasa media 10 sau macar 9? Credeti ca voi reusi, tinand cont ca mai sunt aproape 2 luni iar profesoara pune note doar pe teste, eventual si pe teme? ( care le da destul de rar )

3 răspunsuri:
| Radioactive a răspuns:

De paftp, mai e o luna si o saptamana si e super super greu sa obtii note, eu mai aveam nevoie de o singura nota de 10 ca sa imi ramana media "perfecta"...Dar sa nu-ti pierzi speranta, eu la un test aveam impresia ca voi lua 6 si eram deprimata ca tine si cand colo am luat 9. Nu-mi venea sa cred. Asteapta sa vezi ce nota iei. Si atunci stii de cat ai nevoie pentru media 10. Daca esti cpoil bun, sunt 85% sa nu iti treaca nota si sa iti ia caietul la controlat sau poate poate sa te asculte. Na, cat sa invatam si noi? Ar trebui ca atunci cand un copil bun e prins fara lectie invatata sau tema neefectuata ca profesorii sa nu-l bubuie, se mai intampla, dar nu mereu. Si tu sa stii bine ca nu inveti pentru medie, ci ca sa iti ramana acolo sus! Succes si nu te mai gandi la asta!

| Radioactive a răspuns:

Pentru putin, dar sa-mi spui si mie ce s-a intamplat!

| Friendd explică:

Multumesc, 4EverAndNever happy. Chiar m-ai ajutat sa ma simt mai bine. Iti dau imediat fundita happy