| AnonymousMm a întrebat:

Am de citit o lectura fantastica de Mircea Eliade si unele colege au citit Domnisoara Christina si am inteles ca ea e varcolac(stafie, ceva de genu). Eu as vrea sa citesc altceva fantastic fara stafii si chestii de genu asta, fara morti reveniti in realitate, ca sa mai pot dormi si noaptealaughing(sunt mai fricoasa de felul meu:d)

Ce imi recomandati?

funditalove struck

1 răspuns:
| anamaria_3030 a răspuns:

Salut! E mai greu sa gasesti altceva la Eliade, iti recomand sa citesti "Domnisoara Cristina" pentru ca e mai accesibila. Daca nu tii cont de faptul ca Eliade este si un istoric al religiilor, s-ar putea sa-ti prinzi urechile in simboluri pe care nu le vei putea intelege.Succes!