| anonim_4396 a întrebat:

Am de facut un proiect la muzica si trebuie sa scriu despre interpreti sau formatii de muzica usoara. As fi vrut sa fac hip-hop sau rock dar am voie numai de muzica usoara. Ma puteti ajuta?

2 răspunsuri:
| asdgfhresry a răspuns:

Am nevoie de interpreti sau formatii de muzica usoara. straight face ca nu imi vine nimeni in minte. Vreau pe cineva fara fite, si sa nu fie centurist/a

| hiphopbeatz a răspuns:

Pai despre ce vrei sa scrii? ce gen te atrage mai mult?

Hip-hop-ul nu este numai muzica este o cultura ce are 4 elemente imoportante:MC-ing, breakdance, graffiti, DJ-inj.

Prin muzica Hip-hop se transimt mesaje despre viata, dragoste, realitate. Hip-hop-ul este genul de muzica ce iti deschide ochii si nu iti spune ca viata e roz.

Hip-hop-ul este alcatuit din rapp-ing si dj-ing. datoria dj-ul este sa compuan negative din melodii ehi de hip-hop sau sa mixexe put si simplu pe platane, dar trebuie sa stie cum sunt versurile pentru a putea crea un ritm.

eu nu pot sa-ti zic tot aici, cam asta e baza.

pace!