| anonim_4396 a întrebat:

Am doua intrebari. Daca am vazut o fata crezand ca e baiat si am considerat-o frumoasa (nu stiam ca e fata deci "l-am considerat frumos) si am aflat peste ceva timp ca e fata inseamna ca sunt sunt bi? Nu prea tin cu cei care fac parte din LGBT deci nu stiu daca sunt bi(imi plac baietii) dar sincer nu m-am simtit atrasa de fete, adica eu consider unele fete frumoase dar nu le am crush sau ceva, intelegeti voi. Cum imi dau seama daca sunt bi? (raspundeti si la intrebarea de mai sus daca stiri raspunsul)

9 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Te vei numi bi., doar atunci cand o sa fiti impreuna ca si parteneri si veti face tot ceea ce fac 2 oameni dintr-un cuplu normal.

| Celcestietot a răspuns (pentru Celcestietot):

Apropo, o relatie cu persoana de acelasi sex este ceva impotriva adevaratului Dumnezeu.

| Irinaaaaaaaioanaaaaa a răspuns (pentru Celcestietot):

Stiu, nu tin cu cei care fac parte din lgbt, dar am auzit la o fata pe pe yt ca i s-a intamplat la fel, a inceout sa aiba crush pe un "baiat" (in ghilimele pentru ca nu era) si a aflat ca era fata, asa si-a dat seama ca face parte din lgbt

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E foarte clar că nu ești bi, ție ți-a plăcut "ca băiat".
Dacă nu ai niciun fel de atracție și doar consideri o fată frumoasă nu ești bi.

| Zorn a răspuns:

"eu credeam ca e baiat si gen mi se parea frumos si cute (ca si baiat)"
"dar sincer nu m-am simtit atrasa de fete, adica eu consider unele fete frumoase dar nu le am crush sau ceva, intelegti voi"

Ti-ai confirmat singura ca nu esti.

| Irinaaaaaaaioanaaaaa a răspuns (pentru Zorn):

Nu prea stiu care-i treaba cu bisexualitatea dar eu nu stiam ca persoanele aleg sa fie...

| Zorn a răspuns (pentru Irinaaaaaaaioanaaaaa):

Nu aleg sa fie, ca nu poti alege de cine sa fii atras. Ca asa zic si eu "O sa imi placa de Gheorghe, ca sa nu mai am crush aiurea pe Vasile si sa plang ca el nu ma baga in seama". laughing
Si din moment ce tu ai crezut ca e baiat, inseamna ca ti-a placut CA BAIAT, nu ca fata. Si e normal sa vezi anumite fete frumoase. Nu inseamna ca daca vezi o fata frumoasa esti automat bi. Pur si simplu o apreciezi din punct de vedere estetic. Ce, daca vezi o floare frumoasa automat ai o atractie intima fata de ea? laughing

| Anonimul2700 a răspuns:

Dacă nu te simți atrasa de vrei fata nu înseamnă ca esti bi, și chiar dacă ai fi, nu este un lucru rau, iar dacă ai plăcut o crezând ca e baiat, nu e problema, stai liniștita.

| Irinaaaaaaaioanaaaaa a răspuns (pentru Anonimul2700):

Nu stiu in ce fel sa fiu atrasa, adica eu consider unele fete foarte frumoase(fizic) dar nu cred ca inseamna ca sunt bi doae pentru ca consider o fata frumoasa. Si ma gandeam ca poate ce mi s-a intamplat inseamna ceva ce face parte din lgbt pentru ca eu credeam ca e baiat si gen mi se parea frumos si cute (ca si baiat)