| carticvikk a întrebat:

Am extras la secret santa un coleg care oricum are multi bani si nu as avea cu ce sa il impresionez, asa ca am zis sa ii fac un cadou mai...neobisnuit. M-am gandit sa-i iau o carte despre autocontrol pentru ca e colegul ala care vorbeste in continuu si care are unele scapari mai violente uneori, dar mi-e sa nu spuna ca mi-am batut joc de el sau ca a primit ceva ce nu va folosi. Voi de spuneti?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O carte este o idee foarte buna in acest context.Insa una cu titlul autocontrol pica un pic cam prea sugestiv.Si da, nu toti suntem la fel, colegul tau s-ar putea simti usor ofensat.
Eu recomand mai degraba Ingeri Rebeli de Corut Pavel.

| AdrianVoicu a răspuns:

Fa-i cadou o bancnota de un leu, o sa raman surprins

| munteanuionvictor a răspuns:

E bine să-i faci un cadou util. Poate o să citească acea carte. Merită să încerci.

| Yee a răspuns:

Yee!
Nu stiu, poate o sa se simta jignit de o carte primita din partea unui prieten pe care sa scrie "Autocontrol". Cauta una cu un titlu mai adecvat unuia care are scapari nervoase, ceva de psihologie