| tanyutza a întrebat:

Am facut 3 ani de liceu profil mate-info, apoi din motive personale m-am inscris la alt liceu care mi-a recomandat profilul uman, ca nu mai dau la mate, mi-a suras ideea desi nu sunt antitalent la mate dar am un copil de 1 an si nu imi permit sa invat ca atunci cand n-as avea copil, intrebarea mea e:am gresit alegerea facuta? multumesc

Răspuns Câştigător
| DrViorel a răspuns:

Nu este gresita, oricum daca vrei sa continui pe o cariera IT, poti linistita sa iti alegi facultate, de ex poti face mate-info apoi sa mergi la Arhitectura, dar iti va fi mai greu cu Desenul tehnic si restul. Dar parerea ema ii ca tu ai facut o alegere buna, deoarece in acei 3 ani de la mate-info ai facaut si matematica deci sti cu ce anume se,, manca" matematica... Succes in viata si o zi buna!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ca trebuia sa optezi pentru FR sau Seral. era mai bine.