| dianainsta01 a întrebat:

Sunt in clasa a 9a la profilul mate-info. Mi-ar placea sa ma mut la filologie- engleza, mai mult din motive personale si pentru ca simt ca nu am inclinatie spre materiile reale. Credeti ca va fi o mare pierdere? Parintii mei sunt dezamagiti si spun ca nu am un viitor daca ma mut. Mie mi-ar placea foarte mult sa dau la arhitectura,( nu desenul este o problema, pentru ca ma descurc cat sa intru). Credeti ca facand un profil uman am sa fiu in urma la facultate? Conteaza ce inveti la liceu la arhitectura?

2 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Cred că în ceea ce privește cariera părinții tău au dreptate, dar dacă nu îți place unde ești acum mai bine mută-te.

| itisnotimportant a răspuns:

Nu conteaza profilul din liceu! Si daca nu ai inclinatie spre aceste materii nu inteleg de ce te ar pune sa ramai acolo. Si eu sunt la filologie-engleza si e foarte bine chiar daca ne cam baga pe gat fizica, chimie, bio si matelaughing(sunt a 10a deci e ultimul an). Deci fa cum crezi tu ca e mai bine pentru tine happy.