| CF234 a întrebat:

Am fumat putin in public.Sper ca nu m-au vazut profesori sau cunoscuti de -a parintilor mei ca daca ar afla m-ar bate.Si m-au vazut niste colegi de-ai mei care fac mistouri pe seama mea. Aproape toti din clasa stiu asta,doar ei nu.Dar mai am in clasa colegi fumatori,nu sunt eu singura, dar lor nu le face alti colegi gura de asta.Si cred ca si ei.Si cum m-au vazut mi-au zis ca "lasa ca te spun eu la parintii tai".Eu putin m-am speriat deoarece acei colegi nu stiu sa taca in fata nimanui. Spun vrute si nevrute.Maine daca afla profesorii de la ei...cred ca m-ar spune la parinti.Si inca ceva, acei colegi m-au si fotografiat fumand.Of.Va rog sa ma ajutati raspunzandu-mi la intrebari pe rand.
1.Cea mai importanta intrebare: Cand vor fi cu gura pe mine ca am fumat ce sa le raspund? Ceva mai dur vreau, sa le inchid gura.

2. Daca ma spun in fata profesorilor,intru in pamant de rusine, lor ce ar trebui sa le raspund?

3.Si daca m-a vazut un cunoscut de-al parintilor pe strada? Daca afla parintii? Atunci ce sa le spun?

Va rog fara raspunsuri rautacioase la adresa mea.Am sufletul nelinistit.Nu regret ca fumez,e viata mea, dar imi va fi frica sa nu ma dea de gol.Dau fundita...dar raspundeti-mi la absolut toate intrebarile de aici.Am nevoie.Dau o funda.

3 răspunsuri:
| Emma30555 a răspuns:

Dacă nu au dovezi poți nega sau poți spune ca te au confundat ca stăteai lângă cineva care fumează, colegilor le poți spune ca e treaba ta, care e problema lor!? dacă chiar ți au făcut poza (întâi sa afli dacă ți au făcut poza ca să nu negi și apoi sa vina cu dovada), deci dacă este poza cu tine le spui ca ai făcut la mișto sa vezi dacă ai colegi paraciosi, sau ca ai jucat un joc și asta era porunca sau ca te ai prostit, un motiv care sa arate ca nu ești fumător și il rogi pe profesorul respectiv sa nu te spună părinților deoarece ei se vor supăra degeaba, ca tu nu o sa mai repeți acea greșeală. Îți mai dau un sfat lasă te de fumat dacă poți deoarece după cum vezi nu ți aduce nimic bun.

| munteanuionvictor a răspuns:

Lasă-te de fumat.

| tottoshi a răspuns:

1.Fumatul nu-i sanatos
2.Nu-i nici o rusine daca fumezi cat despre colegi ignora-i
3.Lasa-te de fumat