| Andrei200202 a întrebat:

Am găsit acest site destul de interesant: https://www.worldometers.info/ro/
Cât de real este?

Răspuns Câştigător
| gemeni6226 a răspuns:

Destul de real, chiar daca nu la milimetru.

| Andrei200202 explică (pentru gemeni6226):

Cel mai tragic mi se pare: 28.851
Oameni ce au murit astăzi de foame

| gemeni6226 a răspuns (pentru Andrei200202):

Despre asta se posteaza pe internet-ca nu mor atitia de coronavirus citi de foame si totusi nimeni nu se panicheaza de citi mor de foame ci de citi de coronavirus.

| Andrei200202 explică (pentru gemeni6226):

Din păcate așa este, trebuie făcut ceva în privința asta dar ce putem face noi.

| Andrei200202 explică (pentru gemeni6226):

In timp ce unii învârt miliarde de euro, au bani de mucegăiesc unii nu au nici măcar de o pâine. Asta e realitatea zilelor noastre, trist. Mai este multa vreme pana o sa fim o planetă civilizată in adevăratul sens al cuvântului.

| gemeni6226 a răspuns (pentru Andrei200202):

Nu cred ca o sa fim vreodata nu este interesul si coronavirusul este o manipulare nimic mai mult.