| ZeulMuschilor a întrebat:

Am gasit o fisa medicala aveam 9 ani si pe fisa scria "intelect normal inferior" ce inseamna mai exact? Ca sunt prost?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu inseamna ca esti prost, doar ca esti "un pic mai incet" la minte.

| mODIN a răspuns:

Inseamna ca la 9 ani erai putin de tot mai slab la a rezolva puzzle-uri arbitrare inventate de psihologii din vremea aia decat ceilalti copii.

| popapopica a răspuns:

Esti prost acum daca pui astfel intrebarea. Inseamna ca nu te-ai dezvoltat deloc. Pe la 9 ani erai normal intre niste limite, dar nu prost.